Miele FNS 7140 C Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Miele FNS 7140 C (72 sidor) i kategorin Frys. Denna manual har varit användbar för 38 personer och betygsatt av 2 användare till ett genomsnitt på 4.0 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
72
Nedladdningar
743
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Miele |
| Kategori: | Frys |
| Modell: | FNS 7140 C |
| Produkttyp: | Frysskåp |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 34200 g |
| Bredd: | 559 mm |
| Djup: | 546 mm |
| Höjd: | 872 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 122.48 kWh |
| Energiförbrukning: | 0.33 kWh/24h |
| Antal fryslådor: | 4 |
| Sladdlängd: | 2.2 m |
| Fryskapacitet: | 10 kg/24h |
| antal stjärnor: | 4* |
| Temperaturlarm: | Ja |
| Automatisk avfrostning (frys): | Ja |
| Produktens färg: | Vit |
| Kontrolltyp: | Röra |
| Lagringstid vid strömavbrott: | 10 h |
| Temperatur vid drift: | 10 - 43 ° C |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Energiklass: | C |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Växelström Frekvens: | 50/60 hz |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Hängbar dörr: | Ja |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Ström: | 10 A |
| Bulleremission, klass: | B |
| Ljudnivå Lc IEC: | 33 dB |
| Klimatkategori: | SN-T |
| Dörröppningslarm: | Ja |
| Installationsfack, bredd: | 560 mm |
| Installationsfack, djup: | 550 mm |
| Fryskapacitet netto.: | 87 l |
| Frysfritt system: | Ja |
| Låsning: | Ja |
| Installationsfack, höjd (min): | 874 mm |
| Installationsfack, höjd (max): | 890 mm |
| Styrningsappar som stöds: | Miele@Home |
| Displayens placering: | Insida |
Frys Miele Manualer
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
Frys Manualer
Nyaste Frys Manualer
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026