Miele G 6415 SCI XXL Bruksanvisning
Miele Diskmaskin G 6415 SCI XXL
Läs gratis den bruksanvisning för Miele G 6415 SCI XXL (91 sidor) i kategorin Diskmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 28 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.4 stjärnor baserat på 5 recensioner. Har du en fråga om Miele G 6415 SCI XXL eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Miele |
| Kategori: | Diskmaskin |
| Modell: | G 6415 SCI XXL |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 45700 g |
| Bredd: | 598 mm |
| Djup: | 570 mm |
| Höjd: | 845 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 237 kWh |
| Sladdlängd: | 1.7 m |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A+++ |
| Integrerad timer: | Ja |
| Antal tvättprogram: | 9 |
| Energiförbrukning per cykel: | 0.84 kWh |
| Årlig vattenförbrukning: | 2716 l |
| Skärmtyp: | LCD |
| Kontrolltyp: | Knappar |
| Djup med öppen dörr: | 1205 mm |
| AC-inspänning: | 230 V |
| Apparatens placering: | Halvintegrerad |
| Ström: | 10 A |
| Ljudnivå Lc IEC: | 44 dB |
| Installationsfack, bredd: | 600 mm |
| Installationsfack, djup: | 570 mm |
| Dörr färg: | Ej tillämpligt |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Vattenförbrukning per omgång: | 9.7 l |
| Ansluten effekt: | 2100 W |
| Längd på anslutningsslang: | 1.5 m |
| Utloppets slanglängd: | 1.5 m |
| Torkklass: | A |
| Antal kuvert: | 14 kuvert |
| Diskmaskinsprogram: | Auto, Eco, Intensive, Normal, Quick |
| Halv-belastning: | Ja |
| Kontrollpanelens färg: | Rostfritt stål |
| Installationsfack, höjd (min): | 845 mm |
| Installationsfack, höjd (max): | 910 mm |
| Produktens storlek: | Full storlek (60 cm) |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Miele G 6415 SCI XXL ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Diskmaskin Miele Manualer
18 Februari 2026
19 Oktober 2025
17 Oktober 2025
17 Oktober 2025
17 September 2025
2 September 2025
30 Juli 2025
30 Juli 2025
29 Juli 2025
29 Juli 2025
Diskmaskin Manualer
Nyaste Diskmaskin Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026