Miele H 7264 BP Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Miele H 7264 BP (116 sidor) i kategorin Ugn. Denna manual har varit användbar för 25 personer och betygsatt av 7 användare till ett genomsnitt på 5.0 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
116
Nedladdningar
1.610
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Miele |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | H 7264 BP |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 47000 g |
| Bredd: | 595 mm |
| Djup: | 568 mm |
| Höjd: | 596 mm |
| Grill: | Ja |
| Sladdlängd: | 1.7 m |
| Typ av klocka: | Elektronisk |
| Konvektionsmatlagning: | Ja |
| Ångkokning: | Nej |
| Rotisserie: | Nej |
| Antal lampor: | 1 lamp(or) |
| Antal ugnar: | 1 |
| Energiförbrukning (konventionell): | 1.1 kWh |
| Energieffektivitetsindex (EEI): | 81.7 |
| Ugnsstorlek: | Stor |
| Ugnens termostatområde: | 30 - 300 ° C |
| Automatisk avstängning: | Ja |
| Självrengörande: | Ja |
| Antal bakplåtar: | 1 |
| Varmluftsgrillning: | Ja |
| Snabb värme: | Ja |
| Bakplåt: | Ja |
| Produktens färg: | Black, Stainless steel |
| Kontrolltyp: | Röra |
| Ugnstyp: | Elektrisk ugn |
| Ugnens nettokapacitet: | 76 l |
| Antal nivåer: | 5 |
| Cool dörr: | Ja |
| Rengöringstyp: | Pyrolytisk |
| Dörrmaterial: | Glas |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Lamptyp: | halogen |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Gångjärnssida: | Ned |
| Ström: | 16 A |
| Installationsfack, bredd: | 568 mm |
| Installationsfack, djup: | 550 mm |
| Installationsfack, höjd: | 595 mm |
| Barnsäkert: | Ja |
| Ansluten effekt: | 3600 W |
| Inbyggd lampa: | Ja |
| Manöverplats: | Övre främre |
| Klocka: | Ja |
| Typ av timer: | Digital |
| Precisionspenna: | Ja |
| Totalt ugn (er) invändig kapacitet: | 49 l |
| Totalt ugn: | - W |
| Topp och undervärme: | Ja |
| Upptiningsfunktion i ugnen: | Ja |
| Installationsfack, höjd (min): | 593 mm |
| Normalkokning: | Ja |
| Energiförbrukning (påtvingad konvektion): | 0.71 kWh |
| Wi-Fi-styrning: | Ja |
| Bottenvärme: | Ja |
| Långsam tillagning: | Nej |
| Klar larm: | Ja |
| Brödbakningsförmåga: | Nej |
| Pizzatillagningsfunktion: | Nej |
| Monteringsutrymme, bredd (min): | 560 mm |
Ugn Miele Manualer
2 September 2025
7 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026