Miele K 1901 Vi Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Miele K 1901 Vi (68 sidor) i kategorin Kylning frysning. Denna manual har varit användbar för 15 personer och betygsatt av 8 användare till ett genomsnitt på 5.0 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
68
Nedladdningar
1.211
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Miele |
| Kategori: | Kylning frysning |
| Modell: | K 1901 Vi |
| Typ av operation: | Draaiknop |
| Färg på produkten: | Groen |
| Inbyggd display: | Nee |
| Bredd: | 595 mm |
| Djup: | 600 mm |
| Höjd: | 885 mm |
| Grill: | Ja |
| Årlig energiförbrukning: | 193 kWh |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A+ |
| Konvektionsmatlagning: | Ja |
| Brännare/kokzonseffekt 2: | 1000 W |
| Brännare/kokzonseffekt 3: | 1750 W |
| Brännare/kokzonseffekt 1: | 480 W |
| Antal brännare/kokzoner: | 4 zone(s) |
| Typ av häll: | Gaskookplaat |
| Elektronisk tändning: | Ja |
| Total inomhuskapacitet (ugnar): | 59 l |
| Ugnens strömkälla: | Electrisch |
| Antal ugnar: | 1 |
| Antal automatiska program: | 9 |
| Flaskställ: | Ja |
| Inbyggd frys: | Nej |
| Strömförsörjning: | 230 V, 50 Hz |
| Antal gasbrännare: | 4 zone(s) |
| Kontrollposition: | Voorkant |
| Ansluten last (elektrisk): | 2900 W |
| Nuvarande: | 12.6 A |
| Antal glasdörrpaneler: | 3 |
| Total ugnseffekt: | 2900 W |
| Ugn med nettokapacitet: | 59 l |
| Dörrpanel ingår: | Nej |
| Ugn med bruttokapacitet: | 59 l |
| Brännare/kokzonseffekt 4: | 3000 W |
| Ugnskraft: | 2900 W |
| AC-ingångsspänning: | 220 - 240 V |
| AC-ingångsfrekvens: | 50 - 60 Hz |
| Typ produkt: | Vrijstaand fornuis |
| Produktens färg: | Rostfritt stål |
| Antal hyllor i frysen: | 4 |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Redo för anpassad panel: | Ja |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Hängbar dörr: | Ja |
| Total kapacitet netto: | 559 l |
| Ljudnivå Lc IEC: | 38 dB |
| Innerbelysning, kyl: | Ja |
| Ansluten effekt: | 541 W |
| Total kapacitet, brutto: | - l |
| Kylkapacitet netto: | 402 l |
| Färska zon fack: | Ja |
| Dörröppningsvinkel: | 115 ° |
| Dimensioner på Installationsfack (BxDxH): | 915 x 629 x 2026 mm |
| Färskzon-fack nettokapacitet: | 157 l |
Kylning frysning Miele Manualer
10 Januari 2025
23 Oktober 2024
20 Oktober 2024
20 Oktober 2024
19 Oktober 2024
Kylning frysning Manualer
Nyaste Kylning frysning Manualer
26 Januari 2025
25 Januari 2025
15 Januari 2025
12 Januari 2025
11 Januari 2025