Miele KF 8582 SD ED Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Miele KF 8582 SD ED (48 sidor) i kategorin kylskåp. Guiden har ansetts hjälpsam av 29 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.7 stjärnor baserat på 8 recensioner. Har du en fråga om Miele KF 8582 SD ED eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/48

Gebruiks- en montage-aanwijzing
voor de koel-vriescombinaties
met DynaCool
KF 8582 SD ed
Lees beslist de gebruiksaanwijzing
voordat u uw apparaaat plaatst,
installeert en in gebruik neemt.
Dat is veiliger voor uzelf en u voorkomt
onnodige schade aan uw apparaat.
M
M.-Nr. 06 779 220
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Miele |
| Kategori: | kylskåp |
| Modell: | KF 8582 SD ED |
| Enhetsplacering: | Vrijstaand |
| Färg på produkten: | Wit |
| Dörrgångjärn: | Links |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 66800 g |
| Bredd: | 595 mm |
| Djup: | 540 mm |
| Höjd: | 850 mm |
| Typ av laddare: | Voorbelading |
| Fördröjd starttimer: | Ja |
| Förpackningens bredd: | 645 mm |
| Djuppackning: | 590 mm |
| Förpackningshöjd: | 890 mm |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A+++ |
| Tvätt energiförbrukning: | - kWu |
| Vattenförbrukning per cykel: | - l |
| Årlig tvättenergiförbrukning: | 174 kWu |
| Centrifuger läkemedelsklass: | B |
| Ljudnivå (tvätt): | 53 dB |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1400 RPM |
| Ljudnivå under centrifugering: | - dB |
| Årlig tvättvattenförbrukning: | 10840 l |
| Antal tvättprogram: | 16 |
| Nominell kapacitet: | 7 kg |
| Type beeldscherm: | LED |
| Wasprogramma's: | Hygiene/anti-allergy, Black, Shoes, Sport |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Miele KF 8582 SD ED ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
kylskåp Miele Manualer
2 Mars 2026
2 Mars 2026
2 Mars 2026
5 Februari 2026
4 Februari 2026
30 Januari 2026
28 Januari 2026
28 Januari 2026
28 Januari 2026
27 Januari 2026
kylskåp Manualer
Nyaste kylskåp Manualer
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026