Miele KFN 4795 AD Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Miele KFN 4795 AD (96 sidor) i kategorin kylskåp. Guiden har ansetts hjälpsam av 21 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.5 stjärnor baserat på 4 recensioner. Har du en fråga om Miele KFN 4795 AD eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/96

Operating instructions
Fridge-freezer
To avoid the risk of accidents or damage to the appliance it is essen-
tial to read these instructions before it is installed and used for the
first time.
en-GBM.-Nr. 12 357 660
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Miele |
| Kategori: | kylskåp |
| Modell: | KFN 4795 AD |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 72400 g |
| Bredd: | 597 mm |
| Djup: | 675 mm |
| Höjd: | 2015 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 104 kWh |
| Antal fryslådor: | 3 |
| Ismaskin: | Nej |
| Sladdlängd: | 2 m |
| Förpackningens bredd: | 767 mm |
| Fryskapacitet: | 10 kg/24h |
| Frysläge: | Bottom-placerade |
| antal stjärnor: | 4* |
| Semesterfunktion: | Ja |
| Temperaturlarm: | Ja |
| Flaskställ: | Ja |
| Antal kompressorer: | 1 |
| Automatisk avfrostning (frys): | Ja |
| Kylsystem: | Dynamisk (fläktassisterad) |
| antal dörrar: | 2 dörr/dörrar |
| Antal temperaturzoner: | 2 |
| Justerbar termostat: | Ja |
| Antibakteriellt fack: | Nej |
| Elektronisk styrning: | Ja |
| Ventilation: | Ja |
| Infällda handtag: | Nej |
| Garantiperiod: | 2 År |
| Produktens färg: | Svart |
| Kontrolltyp: | Sensor |
| Låddjup: | 615 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 77500 g |
| Lagringstid vid strömavbrott: | 20 h |
| Djup med öppen dörr: | 1223 mm |
| AC-inspänning: | 220-240 V |
| Lamptyp: | LED |
| Energiklass: | A |
| Antal hyllor i frysen: | 5 |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Växelström Frekvens: | 50-60 hz |
| Isbricka: | Ja |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Hängbar dörr: | Ja |
| Hyllor material: | Glas |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Ström: | 10 A |
| Total kapacitet netto: | 371 l |
| Bulleremission, klass: | B |
| Ljudnivå Lc IEC: | 34 dB |
| Klimatkategori: | SN-T |
| Maximal arbetstemperatur: | 43 ° C |
| Innerbelysning, kyl: | Ja |
| Frostfri (kyl): | Ja |
| Automatisk avfrostning (kyl): | Ja |
| Multi-luftflödessystem (kyl): | Nej |
| Antal vegetabiliska lådor: | 1 |
| Antal dörrfack, kylskåp: | 4 |
| Äggfack: | Ja |
| Superkylningsfunktion: | Ja |
| Dörröppningslarm: | Ja |
| Fryskapacitet netto.: | 103 l |
| Funktion för snabbinfrysning: | Nej |
| Kylkapacitet netto: | 268 l |
| Färska zon fack: | Nej |
| Vattenberedare: | Nej |
| Frostfri (frys): | Ja |
| Mittfacket: | Nej |
| Styrningsappar som stöds: | Miele@Home |
| Displayens placering: | Insida |
| Dörrfack för flaskor: | Ja |
| Miele-teknik (förvaring av livsmedel): | DynaCool, NoFrost, Party mode, Sabbath mode, SoftClose, VarioRoom |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Miele KFN 4795 AD ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
kylskåp Miele Manualer
2 Mars 2026
2 Mars 2026
2 Mars 2026
5 Februari 2026
4 Februari 2026
30 Januari 2026
28 Januari 2026
28 Januari 2026
28 Januari 2026
27 Januari 2026
kylskåp Manualer
Nyaste kylskåp Manualer
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026