Miele WED 675 WPS TwinDos Bruksanvisning
Miele tvättmaskin WED 675 WPS TwinDos
Läs gratis den bruksanvisning för Miele WED 675 WPS TwinDos (100 sidor) i kategorin tvättmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 13 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.6 stjärnor baserat på 7 recensioner. Har du en fråga om Miele WED 675 WPS TwinDos eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/100

Gebruiksaanwijzing
Wasmachine
Lees de gebruiksaanwijzing voordat u uw apparaat plaatst, in-beslist
stalleert en in gebruik neemt. Dat is veiliger voor uzelf en u voorkomt
schade aan uw apparaat.
nl-NLM.-Nr. 11 602 581
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Miele |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | WED 675 WPS TwinDos |
| Färg på produkten: | Black, Green, Silver |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 4400 g |
| Bredd: | 465 mm |
| Djup: | 636 mm |
| Höjd: | 850 mm |
| Sladdlängd: | 2 m |
| Ljudnivå (tvätt): | - dB |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1400 RPM |
| Kraftkälla: | AC |
| Cykeltid (max): | 219 min |
| Energiförbrukning per 100 cykler: | 47 kWh |
| Tvättprogram: | Blouse/shirt, Cotton, Delicate/silk, Easy care, Eco, Hand/wool, Jeans/denim, Pre-wash, Quick |
| Mjukt grepp: | Ja |
| Sköljstopp: | Ja |
| Ingångseffekt: | 1150 W |
| Längd: | 465 mm |
| Förvaringsväska: | Ja |
| Byt sågblad utan verktyg: | Ja |
| Automatiskt doseringssystem: | Ja |
| Stationärt antal sågrörelser (min): | 0 spm |
| Stationärt antal sågrörelser (max): | 3000 spm |
| Skärdjup i trä: | 300 mm |
| Slaglängd: | 32 mm |
| Nominell kapacitet: | 8 kg |
| AC-ingångsspänning: | 110-240 V |
| Obelastad hastighet antal slag: | 3000 spm |
| Märkeffekt: | 1150 W |
| Skärdjup i metallprofiler/rör: | 130 mm |
| Produktens färg: | Vit |
| Kontrolltyp: | Rotary, Touch |
| Djup med öppen dörr: | 1054 mm |
| AC-inspänning: | 220-240 V |
| Energiklass: | A |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Ström: | 10 A |
| Bulleremission, klass: | A |
| Laddning: | Frontmatad |
| Dörr färg: | Krom |
| Lucköppning: | Sidoöppning |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Centrifugering klass: | B |
| Ljudnivå (spinn): | 70 dB |
| Fördröjd start: | 24 h |
| Vattenförbrukning per omgång: | 47 l |
| Energiförbrukning vid tvätt: | 0.47 kWh |
| Återstående tidindikering: | Ja |
| Strömförbrukning i vänteläge: | 0.6 W |
| Ansluten effekt: | 2400 W |
| Lastbalansering systemet: | Ja |
| Skumkontrollssystem: | Ja |
| Material, trumma: | Rostfritt stål |
| Funktion för att lägga till klädesplagg (paus): | Ja |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.3 W |
| Dörröppningsvinkel: | 167 ° |
| Styrningsappar som stöds: | Miele@Home |
| Självrengörande tvättmedelsfack: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Miele WED 675 WPS TwinDos ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
tvättmaskin Miele Manualer
2 September 2025
28 Juli 2025
28 Juli 2025
17 Juli 2025
7 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026