Miele WSF 363 WCS Bruksanvisning
Miele tvättmaskin WSF 363 WCS
Läs gratis den bruksanvisning för Miele WSF 363 WCS (91 sidor) i kategorin tvättmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 8 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.3 stjärnor baserat på 5 recensioner. Har du en fråga om Miele WSF 363 WCS eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/91

Gebruiksaanwijzing
Wasmachine
Lees de gebruiksaanwijzing voordat u uw apparaat plaatst, in-beslist
stalleert en in gebruik neemt. Dat is veiliger voor uzelf en u voorkomt
schade aan uw apparaat.
nl-NLM.-Nr. 11 602 630
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Miele |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | WSF 363 WCS |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 93000 g |
| Bredd: | 596 mm |
| Djup: | 643 mm |
| Höjd: | 850 mm |
| Sladdlängd: | 2 m |
| Ljudnivå (tvätt): | - dB |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1600 RPM |
| Cykeltid (max): | 219 min |
| Energiförbrukning per 100 cykler: | 47 kWh |
| Tvättprogram: | Blouse/shirt, Cold, Cotton, Eco, Wool, Jeans/denim, Quick, Delicate/silk |
| Nominell kapacitet: | 8 kg |
| Produktens färg: | Vit |
| Kontrolltyp: | Rotations- |
| Strömförbrukning (vanlig): | 2400 W |
| AC-inspänning: | 220-240 V |
| Energiklass: | A |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Ström: | 10 A |
| Bulleremission, klass: | A |
| Laddning: | Frontmatad |
| Dörr färg: | Svart |
| Lucköppning: | Sidoöppning |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Centrifugering klass: | A |
| Ljudnivå (spinn): | 69 dB |
| Fördröjd start: | 24 h |
| Vattenförbrukning per omgång: | 47 l |
| Återstående tidindikering: | Ja |
| Barnsäkert: | Ja |
| Skumkontrollssystem: | Ja |
| Funktion för att lägga till klädesplagg (paus): | Ja |
| Extrasköljning: | Ja |
| Water Plus: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Miele WSF 363 WCS ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
tvättmaskin Miele Manualer
2 September 2025
28 Juli 2025
28 Juli 2025
17 Juli 2025
7 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026