Miele WMF121 Bruksanvisning
Miele tvättmaskin WMF121
Läs gratis den bruksanvisning för Miele WMF121 (92 sidor) i kategorin tvättmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 11 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.2 stjärnor baserat på 7 recensioner. Har du en fråga om Miele WMF121 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Miele |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | WMF121 |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 92000 g |
| Bredd: | 597 mm |
| Djup: | 643 mm |
| Höjd: | 850 mm |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A+++ |
| Ljudnivå (tvätt): | 47 dB |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1600 RPM |
| Cykeltid (max): | 179 min |
| Tvättprogram: | Hygiene/anti-allergy, Black, Blouse/shirt, Cold, Cotton, Easy care, Hand/wool, Intensive/outdoor, Jeans/denim, Quick, Sport, Delicate/silk |
| Nominell kapacitet: | 8 kg |
| Produktens färg: | Vit |
| Kontrolltyp: | Buttons, Rotary |
| Årlig vattenförbrukning tvätt: | 9900 l |
| Djup med öppen dörr: | 1077 mm |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Ström: | 10 A |
| Laddning: | Frontmatad |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Centrifugering klass: | A |
| Ljudnivå (spinn): | 72 dB |
| Fördröjd start: | 24 h |
| Vattenförbrukning per omgång: | 48 l |
| Energiförbrukning vid tvätt: | 0.73 kWh |
| Återstående tidindikering: | Ja |
| Barnsäkert: | Ja |
| Skumkontrollssystem: | Ja |
| Årlig energiförbrukning tvätt: | 137 kWh |
| Material, trumma: | Rostfritt stål |
| Indikator för LED-programstadie: | Ja |
| Alarm: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Miele WMF121 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
tvättmaskin Miele Manualer
2 September 2025
28 Juli 2025
28 Juli 2025
17 Juli 2025
7 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026