Miele WT2796 Bruksanvisning
Miele tvättmaskin WT2796
Läs gratis den bruksanvisning för Miele WT2796 (88 sidor) i kategorin tvättmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 31 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.3 stjärnor baserat på 3 recensioner. Har du en fråga om Miele WT2796 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/88

Operatinginstructions
Washer-dryer
Toavoidtheriskofaccidentsordamagetothemachineitisessentialto
readtheseinstructionsbeforeitisinstalledandusedforthefirsttime.
M.-Nr.09971310en-GB
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Miele |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | WT2796 |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 101000 g |
| Bredd: | 595 mm |
| Djup: | 580 mm |
| Höjd: | 850 mm |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1600 RPM |
| Tvättprogram: | Cotton, Hand/wool, Sport, Delicate/silk |
| Minsta centrifugeringshastighet: | 1400 RPM |
| Nominell kapacitet (tvätt): | 6 kg |
| Produktens färg: | Vit |
| Skärmtyp: | LCD |
| Kontrolltyp: | Rotations- |
| Djup med öppen dörr: | 975 mm |
| Tvättklass: | A |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Laddning: | Frontmatad |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Justerbar centrifugeringshastighet: | Ja |
| Energiförbrukning vid tvätt: | - kWh |
| Barnsäkert: | Ja |
| Vattenförbrukning tvätt & torkning per cykel: | - l |
| Energiförbrukning vid disk och torkning: | - kWh |
| Tork-kapacitet: | 3 kg |
| Skrynkelreducering: | Ja |
| Innerbelysning: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Miele WT2796 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
tvättmaskin Miele Manualer
2 September 2025
28 Juli 2025
28 Juli 2025
17 Juli 2025
7 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026