Miele WS 5406 LP Bruksanvisning
Miele tvättmaskin WS 5406 LP
Läs gratis den bruksanvisning för Miele WS 5406 LP (48 sidor) i kategorin tvättmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 9 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.8 stjärnor baserat på 3 recensioner. Har du en fråga om Miele WS 5406 LP eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/48

Produktspecifikationer
| Varumärke: | Miele |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | WS 5406 LP |
| Enhetsplacering: | Semi-ingebouwd |
| Typ av operation: | Knoppen |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 38350 g |
| Bredd: | 596 mm |
| Djup: | 570 mm |
| Höjd: | 818 mm |
| Antal platsinställningar: | 14 couverts |
| Torksystem: | AirDry |
| Dörrfärg: | Niet van toepassing |
| Sladdlängd: | 1.5 m |
| Fördröjd starttimer: | Ja |
| Indikering av återstående tid: | Ja |
| Barnlås: | Ja |
| Wi-Fi-kontroll: | Nee |
| Cykelns längd: | 235 min |
| Ljudnivå: | 44 dB |
| Energie-efficiëntieklasse: | E |
| Lämplig för paneljustering: | Nee |
| Installationsfackets bredd: | 600 mm |
| Installationsfack djup: | 550 mm |
| Vattenförbrukning per cykel: | 10.5 l |
| Nuvarande: | 10 A |
| Installationsfack höjd (min): | 820 mm |
| Bulleremissionsklass: | B |
| Inverterteknik: | Ja |
| Antal tvättprogram: | 6 |
| Energiförbrukning per 100 cykler: | 95 kWu |
| Justerbara fötter: | Ja |
| Produktstorlek: | Volledige grootte (60 cm) |
| Färgkontrollpanel: | Roestvrijstaal |
| Typ av bästa fack: | Lade |
| Kåpa material: | Roestvrijstaal |
| Fötter justering: | 80 mm |
| Saltindikator: | Ja |
| Sköljmedelsindikator: | Ja |
| Översvämningsskydd: | Ja |
| Antal temperaturinställningar: | 4 |
| AquaStop-funktion: | Ja |
| Halvlastad: | Ja |
| Tvättprogram: | 30min 60°C, Auto 45-70°C, Eco 50°C, Glass/delicate, Intensive 70°C, Pre-rinse |
| Energiförbrukning per cykel: | 0.935 kWu |
| Avloppsslangens längd: | 1.5 m |
| Vattentillförselslangens längd: | 1.5 m |
| Övre korg justerbar höjd: | Ja |
| Installationsfack höjd (max): | 880 mm |
| Automatisk dörröppning: | Ja |
| Temperatur (max): | 70 °C |
| Omedelbart värmeelement: | Ja |
| AC-ingångsspänning: | 220 - 240 V |
| AC-ingångsfrekvens: | 50 Hz |
| Energieffektivitetsskala: | A tot G |
| Antal hyllor ingår: | 4 |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Miele WS 5406 LP ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
tvättmaskin Miele Manualer
2 September 2025
28 Juli 2025
28 Juli 2025
17 Juli 2025
7 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026