Miele WKF120 Bruksanvisning
Miele tvättmaskin WKF120
Läs gratis den bruksanvisning för Miele WKF120 (92 sidor) i kategorin tvättmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 10 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.6 stjärnor baserat på 5 recensioner. Har du en fråga om Miele WKF120 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/92

Gebruiksaanwijzing
Wasautomaat
Lees de gebruiksaanwijzing voordat u uw apparaat plaatst, in‐beslist
stalleert en in gebruik neemt. Dat is veiliger voor uzelf en u voorkomt
schade aan uw apparaat.
nl-NLM.-Nr. 09 844 030
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Miele |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | WKF120 |
| Inbyggd display: | Ja |
| Bredd: | - mm |
| Djup: | - mm |
| Höjd: | - mm |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A+++-20% |
| Ljudnivå (tvätt): | 48 dB |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1600 RPM |
| Antal tvättprogram: | 12 |
| Tvättprogram: | Hygiene/anti-allergy, Black |
| Minsta centrifugeringshastighet: | 400 RPM |
| Nominell kapacitet: | 8 kg |
| Produktens färg: | Vit |
| Årlig vattenförbrukning tvätt: | 9900 l |
| Tvättklass: | A |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Laddning: | Frontmatad |
| Drum volym: | 64 l |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Centrifugering klass: | A |
| Ljudnivå (spinn): | 73 dB |
| Fördröjd start: | 24 h |
| Justerbar centrifugeringshastighet: | Ja |
| Vattenförbrukning per omgång: | 48 l |
| Energiförbrukning vid tvätt: | 0.8 kWh |
| Årlig energiförbrukning tvätt: | 156 kWh |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Miele WKF120 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
tvättmaskin Miele Manualer
2 September 2025
28 Juli 2025
28 Juli 2025
17 Juli 2025
7 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026