Miele WCA 030 WCS Active Bruksanvisning
Miele tvättmaskin WCA 030 WCS Active
Läs gratis den bruksanvisning för Miele WCA 030 WCS Active (84 sidor) i kategorin tvättmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 17 personer och har ett genomsnittsbetyg på 5.0 stjärnor baserat på 2 recensioner. Har du en fråga om Miele WCA 030 WCS Active eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/84

Gebruiksaanwijzing
Wasmachine
Lees de gebruiksaanwijzing voordat u uw apparaat plaatst, in-beslist
stalleert en in gebruik neemt. Dat is veiliger voor uzelf en u voorkomt
schade aan uw apparaat.
nl-NLM.-Nr. 11 679 400
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Miele |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | WCA 030 WCS Active |
| Enhetsplacering: | Ingebouwd |
| Typ av operation: | Touch |
| Färg på produkten: | Zwart |
| Antal effektnivåer: | 9 |
| Inbyggd display: | Ja |
| Timer: | Ja |
| Vikt: | 9600 g |
| Bredd: | 590 mm |
| Djup: | 520 mm |
| Höjd: | 55 mm |
| Sladdlängd: | 2 m |
| Barnlås: | Ja |
| Förpackningens vikt: | 11600 g |
| Förpackningens bredd: | 690 mm |
| Djuppackning: | 645 mm |
| Förpackningshöjd: | 115 mm |
| Typ av material (överst): | Keramisch |
| Brännare/kokzonseffekt 2: | 1500 W |
| Brännare/kokzonseffekt 3: | 2000 W |
| Brännare/kokzonseffekt 1: | 1500 W |
| Antal brännare/kokzoner: | 4 zone(s) |
| Typ av häll: | Inductiekookplaat zones |
| Brännare/kokzon typ 1: | Regulier |
| Brännare/kokzon typ 2: | Regulier |
| Typ av brännare/kokzon 3: | Groot |
| Lätt att städa: | Ja |
| Antal gasbrännare: | 0 zone(s) |
| Antal elektroniska kokzoner: | 4 zone(s) |
| Kontrollposition: | Boven voorzijde |
| Ansluten last (elektrisk): | 3000 W |
| Ljudnivå (tvätt): | - dB |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1400 RPM |
| Nuvarande: | 13 A |
| På / Av knapp: | Ja |
| Ansluten last (gas): | 0 W |
| Självrengörande: | Nej |
| Skriv timer: | Digitaal |
| Bredd på häll: | 59 cm |
| Cykeltid (max): | 179 min |
| Energiförbrukning per 100 cykler: | 51 kWh |
| Tvättprogram: | Black, Cotton, Eco, Hand/wool, Intensive/outdoor, Jeans/denim, Quick, Spin/drain, Delicate/silk |
| Restvärmeindikator: | Ja |
| Pansigenkänning: | Ja |
| Typ av brännare/kokzon 4: | Groot |
| Brännare/kokzonseffekt 4: | 2000 W |
| Strömkälla brännare/kokzon 1: | Electrisch |
| Strömkälla brännare/kokzon 2: | Electrisch |
| Strömkälla brännare/kokzon 3: | Electrisch |
| Strömkälla för brännare/kokzon 4: | Electrisch |
| Placera brännare/kokzon 1: | Links achter |
| Placera brännare/kokzon 2: | Links voor |
| Placera brännare/kokzon 3: | Rechts achter |
| Placera brännare/kokzon 4: | Rechts voor |
| Kokzon 1 form: | Rond |
| Kokzon 2 form: | Rond |
| Kokzon 3 form: | Rond |
| Kokzon 4 form: | Rond |
| Nominell kapacitet: | 7 kg |
| AC-ingångsspänning: | 240 V |
| AC-ingångsfrekvens: | 50 Hz |
| Produktens färg: | Vit |
| Kontrolltyp: | Rotary, Touch |
| Djup med öppen dörr: | 1054 mm |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Energiklass: | B |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Ström: | 10 A |
| Bulleremission, klass: | A |
| Laddning: | Frontmatad |
| Dörr färg: | Vit |
| Tittfönster: | Ja |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Centrifugering klass: | B |
| Ljudnivå (spinn): | 72 dB |
| Fördröjd start: | 24 h |
| Funktion för strykjärnstorrt: | Ja |
| Cykeltid (snabb-programmet): | 15 min |
| Vattenförbrukning per omgång: | 45 l |
| Återstående tidindikering: | Ja |
| Barnsäkert: | Ja |
| Strömförbrukning i vänteläge: | 0.3 W |
| Ansluten effekt: | 2400 W |
| Lastbalansering systemet: | Ja |
| Skumkontrollssystem: | Ja |
| Funktion för att lägga till klädesplagg (paus): | Ja |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.3 W |
| Extrasköljning: | Ja |
| Överfyllnadsskydd: | Ja |
| Självrengörande tvättmedelsfack: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Miele WCA 030 WCS Active ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
tvättmaskin Miele Manualer
2 September 2025
28 Juli 2025
28 Juli 2025
17 Juli 2025
7 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026