Miele WSA 033 WCS Active Bruksanvisning
Miele tvättmaskin WSA 033 WCS Active
Läs gratis den bruksanvisning för Miele WSA 033 WCS Active (84 sidor) i kategorin tvättmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 16 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.1 stjärnor baserat på 7 recensioner. Har du en fråga om Miele WSA 033 WCS Active eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/84

Gebruiksaanwijzing
Wasmachine
Lees de gebruiksaanwijzing voordat u uw apparaat plaatst, in-beslist
stalleert en in gebruik neemt. Dat is veiliger voor uzelf en u voorkomt
schade aan uw apparaat.
nl-NLM.-Nr. 11 679 420
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Miele |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | WSA 033 WCS Active |
| Inbyggd display: | Ja |
| Timer: | Ja |
| Vikt: | 80000 g |
| Bredd: | 596 mm |
| Djup: | 636 mm |
| Höjd: | 850 mm |
| Sladdlängd: | 2 m |
| Ljudnivå (tvätt): | - dB |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1400 RPM |
| Självrengörande: | Ja |
| Cykeltid (max): | 192 min |
| Antal tvättprogram: | 12 |
| Energiförbrukning per 100 cykler: | 51 kWh |
| Justerbara fötter: | Ja |
| Tvättprogram: | Black, Cotton, Eco, Wool, Jeans/denim, Quick, Spin/drain, Delicate/silk |
| Justerbar temperatur: | Ja |
| Displaybelysning: | Ja |
| Nominell kapacitet: | 7 kg |
| Vattenkapacitet: | Kall |
| Invändigt material: | Plast |
| Produktens färg: | Vit |
| Skärmtyp: | LED |
| Kontrolltyp: | Rotary, Touch |
| Djup med öppen dörr: | 1054 mm |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Energiklass: | B |
| Belysningsfärg: | Bärnsten |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Ström: | 10 A |
| Bulleremission, klass: | A |
| Laddning: | Frontmatad |
| Strömväxlingsteknik: | Ja |
| Dörr färg: | Vit |
| Tittfönster: | Ja |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Centrifugering klass: | B |
| Ljudnivå (spinn): | 72 dB |
| Fördröjd start: | 24 h |
| Justerbar centrifugeringshastighet: | Ja |
| Cykeltid (snabb-programmet): | 20 min |
| Vattenförbrukning per omgång: | 45 l |
| Återstående tidindikering: | Ja |
| Barnsäkert: | Ja |
| Ansluten effekt: | 2400 W |
| Lastbalansering systemet: | Ja |
| Skumkontrollssystem: | Ja |
| Restfukt: | 51 % |
| Material, trumma: | Rostfritt stål |
| Indikator för LED-programstadie: | Ja |
| Extrasköljning: | Ja |
| Alarm: | Ja |
| Av- och på-knapp: | Ja |
| Water Plus: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Miele WSA 033 WCS Active ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
tvättmaskin Miele Manualer
2 September 2025
28 Juli 2025
28 Juli 2025
17 Juli 2025
7 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026