Miele WSG 663 WCS TwinDos Bruksanvisning
Miele tvättmaskin WSG 663 WCS TwinDos
Läs gratis den bruksanvisning för Miele WSG 663 WCS TwinDos (108 sidor) i kategorin tvättmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 12 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.1 stjärnor baserat på 6 recensioner. Har du en fråga om Miele WSG 663 WCS TwinDos eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/108

Gebruiksaanwijzing
Wasmachine
Lees de gebruiksaanwijzing voordat u uw apparaat plaatst, in-beslist
stalleert en in gebruik neemt. Dat is veiliger voor uzelf en u voorkomt
schade aan uw apparaat.
nl-NLM.-Nr. 11 397 000
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Miele |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | WSG 663 WCS TwinDos |
| Inbyggd display: | Ja |
| Timer: | Ja |
| Vikt: | 93000 g |
| Bredd: | 167 mm |
| Djup: | 63 mm |
| Höjd: | 1 mm |
| Produktnamn: | Intel RAID Controller SASWT4I |
| Sladdlängd: | 2 m |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A+++ |
| Ljudnivå (tvätt): | 48 dB |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1400 RPM |
| Självrengörande: | Ja |
| Processormodel: | LSI1064e |
| Vormfaktor: | Low Profile MD2 Card |
| Närfältskommunikation (NFC): | Nej |
| Cykeltid (max): | 179 min |
| Antal tvättprogram: | 14 |
| Justerbara fötter: | Ja |
| Doseringsassistent: | Ja |
| AquaStop-funktion: | Nej |
| Tvättprogram: | Black, Blouse/shirt, Cold, Cotton, Easy care, Eco, Hand/wool, Intensive/outdoor, Quick, Sport, Delicate/silk |
| Justerbar temperatur: | Nej |
| Sköljstopp: | Ja |
| Typ processor: | LSI1064e |
| Displaybelysning: | Ja |
| Värdgränssnitt: | PCI Express x4 |
| Export Control Classification Number (ECCN): | 5A992C |
| Anslutning(ar): | 4x SATA/SAS |
| Automatiskt doseringssystem: | Ja |
| Gränssnitt för lagringsenheter som stöds: | SAS, Serial ATA |
| Typer av RAID: | 0, 1,1E, 10 |
| Nominell kapacitet: | 9 kg |
| Överföringshastighet: | 3 Gbit/s |
| Interna portar: | 4 |
| Typ produkt: | RAID |
| Harmoniserad systemkod (HS): | 8471801000 |
| Varuklassificering Automated Tracking System (CCATS): | G134612 |
| Antal enheter som stöds: | 122 |
| Antal portar: | 4 |
| Marknadssegment: | Server |
| PCI-kort formfaktor: | Half-height (low-profile) |
| Vattenkapacitet: | Kall |
| Invändigt material: | Rostfritt stål |
| Status: | Discontinued |
| Produktserie: | Intel® RAID Controllers |
| Senaste ändringen: | 63903513 |
| Datum för förväntat avbrott: | Dec 2013 |
| Produktens färg: | Vit |
| Kontrolltyp: | Rotary, Touch |
| JBOD-funktion: | Nee |
| Enheter-som-stöds: | SAS/SATA |
| RAID ARK ID: | 49597 |
| PCI Express värdgränssnitt: | PCIe x4 Gen1 |
| Målgrupp: | Instap |
| Sista beställningsdatum: | Thursday, August 1, 2013 |
| Meddelande om slutdatum för livslängd: | Thursday, February 14, 2013 |
| Årlig vattenförbrukning tvätt: | 11000 l |
| Menyspråk: | Multi |
| Djup med öppen dörr: | 1077 mm |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Tvättklass: | A |
| Belysningsfärg: | Vit |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Energieffektivitetsskalning: | A+++ till D |
| Ström: | 13 A |
| Laddning: | Frontmatad |
| Dörr färg: | Black, White |
| Tittfönster: | Ja |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Centrifugering klass: | B |
| Ljudnivå (spinn): | 72 dB |
| Fördröjd start: | 24 h |
| Justerbar centrifugeringshastighet: | Ja |
| Funktion för strykjärnstorrt: | Ja |
| Cykeltid (snabb-programmet): | 15 min |
| Vattenförbrukning per omgång: | 54 l |
| Energiförbrukning vid tvätt: | 1 kWh |
| Återstående tidindikering: | Ja |
| Barnsäkert: | Ja |
| Smartphone fjärrsupport: | Ja |
| Ansluten effekt: | 1100 W |
| Lastbalansering systemet: | Nej |
| Skumkontrollssystem: | Ja |
| Restfukt: | 53 % |
| Årlig energiförbrukning tvätt: | 196 kWh |
| Material, trumma: | Rostfritt stål |
| Funktion för att lägga till klädesplagg (paus): | Ja |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.4 W |
| Indikator för LED-programstadie: | Ja |
| Extrasköljning: | Ja |
| Alarm: | Ja |
| Längd på anslutningsslang: | 1.6 m |
| Utloppets slanglängd: | 1.5 m |
| Halv-belastning: | Ja |
| Dispenserns facktyp: | 2-vägs |
| Wi-Fi-styrning: | Ja |
| Överfyllnadsskydd: | Ja |
| Självrengörande tvättmedelsfack: | Ja |
| Miljövänlig rengöring av trumman: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Miele WSG 663 WCS TwinDos ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
tvättmaskin Miele Manualer
2 September 2025
28 Juli 2025
28 Juli 2025
17 Juli 2025
7 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026