Miele WT 2780 WPM Bruksanvisning
Miele tvättmaskin WT 2780 WPM
Läs gratis den bruksanvisning för Miele WT 2780 WPM (84 sidor) i kategorin tvättmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 8 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.2 stjärnor baserat på 7 recensioner. Har du en fråga om Miele WT 2780 WPM eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Miele |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | WT 2780 WPM |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 101000 g |
| Bredd: | 580 mm |
| Djup: | 595 mm |
| Höjd: | 850 mm |
| Antal torkprogram: | 25 |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1600 RPM |
| Nominell kapacitet (tvätt): | 5.5 kg |
| Vattenkapacitet: | Kall |
| Produktens färg: | Vit |
| Årlig vattenförbrukning tvätt: | 9000 l |
| Djup med öppen dörr: | 957 mm |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Tvättklass: | A |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Ström: | 10 A |
| Laddning: | Frontmatad |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Fördröjd start: | 24 h |
| Energiförbrukning vid tvätt: | 0.93 kWh |
| Barnsäkert: | Ja |
| Restfukt: | 44 % |
| Årlig energiförbrukning tvätt: | 186 kWh |
| Vattenförbrukning tvätt & torkning per cykel: | 69 l |
| Energiförbrukning vid disk och torkning: | 3.74 kWh |
| Vattenförbrukning per tvätt: | 45 l |
| Tork-kapacitet: | 3 kg |
| Årlig energiförbrukning tvätt & torkning: | 748 kWh |
| Årlig vattenförbrukning tvätt & torkning: | 13800 l |
| Innerbelysning: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Miele WT 2780 WPM ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
tvättmaskin Miele Manualer
2 September 2025
28 Juli 2025
28 Juli 2025
17 Juli 2025
7 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026