Onkyo TX-NR686 Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Onkyo TX-NR686 (135 sidor) i kategorin mottagare. Guiden har ansetts hjälpsam av 34 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.6 stjärnor baserat på 6 recensioner. Har du en fråga om Onkyo TX-NR686 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/135
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Onkyo |
| Kategori: | mottagare |
| Modell: | TX-NR686 |
| Vikt: | 200 g |
| Bredd: | 435 mm |
| Djup: | 379.5 mm |
| Höjd: | 173.5 mm |
| Förpackningens bredd: | 539 mm |
| LED-indikatorer: | LAN, WLAN |
| Wi-Fi: | Ja |
| Bluetooth-version: | 4.1 |
| Bluetooth-profiler: | A2DP, AVRCP |
| Frekvensband: | 2.412 - 2.462 GHz |
| Videolägen som stöds: | 2160p |
| HDCP: | Ja |
| Bluetooth Low Energy (BLE): | Ja |
| Grafikupplösningar som stöds: | 3840 x 2160 |
| Uppfyller branschstandarder: | IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11g, IEEE 802.3u |
| Modulation: | BPSK, CCK, OFDM, QPSK |
| Säkerhetsalgoritmer som stöds: | 128-bit WEP, 64-bit WEP, WPA |
| Anslutningar: | 1x 10/100 Ethernet |
| Förvaringstemperatur: | -20 - 65 °C |
| Webbaserad hantering: | Ja |
| Ljudutgångskanaler: | 7.2 kanaler |
| MAC-adressfiltrering: | Ja |
| Säkerhet: | FCC 15 class B & C |
| Maximal dataöverföringshastighet: | 54 Mbit/s |
| 2,4 GHz: | Ja |
| HDCP-version: | 2.2 |
| Dataöverföringshastigheter som stöds: | 802.11g: 54, 48, 36, 24, 18, 12, 9, 6Mbps; 802.11b: 11, 5.5, 2, 1Mbps |
| Mått (B x D x H): | 109 x 142 x 31 mm |
| Total harmonisk distorsion (THD): | 1 % |
| Antal HDMI-utgångar: | 2 |
| Fjärrkontroll ingår: | Ja |
| Drifttemperatur (TT): | 0 - 55 °C |
| Relativ luftfuktighet i drift (VV): | 5 - 95 procent |
| Max räckvidd utomhus: | 400m |
| Max räckvidd inomhus: | 100m |
| Produktens färg: | Silver |
| Antal USB-portar: | 1 |
| Låddjup: | 450 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 12500 g |
| Inbyggd kortläsare: | Nej |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar: | 1 |
| Strömförbrukning (vanlig): | 570 W |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| 3D kompatibilitet: | Nej |
| Anslutningsteknologi: | Trådlös |
| Nätverksansluten (Ethernet): | Ja |
| Effekt per kanal (20-20KHz @ 8 ohm): | - W |
| Mottagartyp: | Surround |
| Linje ut: | Ja |
| Optisk enhet ingår: | Nej |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Strömförbrukning i vänteläge: | 0.15 W |
| Bluetooth: | Ja |
| Förpackningsstorlek (B x D x H): | 539 x 450 x 260 mm |
| Ingående kompositvideo: | 2 |
| Komponentvideo in (YPbPr / YCbCr): | 2 |
| Ljudingång (vänster och höger): | 7 |
| Inbyggd ljuddekoder: | DTS-HD Master Audio, DTS:X, Dolby Atmos, Dolby Digital 5.1, Dolby TrueHD |
| Antalet förinställda stationer: | 40 |
| Digital audio optisk, ingående: | 2 |
| Digital koaxialingång för ljud: | 1 |
| Ljud D/A-omvandlare (DAC): | 32-bit/384kHz |
| FM band: | 57.5 - 108 MHz |
| AM band: | 522 - 1710 kHz |
| HDMI-in: | 7 |
| Synkroniserad ingångsimpedans: | 47 Ω |
| Effekt per kanal (1KHz @ 6 ohm): | 165 W |
| Video D/A-omvandlare (DAC): | 32-bit/384kHz |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Onkyo TX-NR686 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
mottagare Onkyo Manualer
15 Mars 2026
1 Februari 2026
28 Januari 2026
24 Januari 2026
8 Oktober 2025
8 Oktober 2025
8 Oktober 2025
7 Oktober 2025
7 Oktober 2025
6 Oktober 2025
mottagare Manualer
Nyaste mottagare Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
29 Mars 2026
29 Mars 2026
28 Mars 2026
28 Mars 2026
