Onkyo TX-SR313 Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Onkyo TX-SR313 (135 sidor) i kategorin mottagare. Guiden har ansetts hjälpsam av 30 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.6 stjärnor baserat på 4 recensioner. Har du en fråga om Onkyo TX-SR313 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/135

E
n
AV RECEIVER
TX-SR313
Instruction Manual
Contents
Safety Information and Introduction............2
Table of Contents...........................................6
Connections.................................................12
Turning On & Basic Operations..................20
Advanced Operations..................................37
Controlling Other Components...................48
Appendix.......................................................54
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Onkyo |
| Kategori: | mottagare |
| Modell: | TX-SR313 |
| Enhetsplacering: | Aanrecht |
| Typ av operation: | Rotary, Touch |
| Färg på produkten: | Zwart, zilver |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 2500 g |
| Bredd: | 280 mm |
| Djup: | 340 mm |
| Höjd: | 74 mm |
| Sladdlängd: | 1.4 m |
| Barnlås: | Ja |
| Förpackningens vikt: | 3010 g |
| Förpackningens bredd: | 325 mm |
| Djuppackning: | 105 mm |
| Förpackningshöjd: | 420 mm |
| Typ av material (överst): | Glas |
| Brännare/kokzonseffekt 1: | 1800 W |
| Antal brännare/kokzoner: | 1 zone(s) |
| Typ av häll: | Inductiekookplaat zones |
| Brännare/kokzon typ 1: | Regulier |
| Antal gasbrännare: | 0 zone(s) |
| Antal elektroniska kokzoner: | 1 zone(s) |
| Kontrollposition: | Boven voorzijde |
| Ansluten last (elektrisk): | 1800 W |
| Ansluten last (gas): | 0 W |
| Automatisk avstängning: | Ja |
| Skriv timer: | Digitaal |
| Bredd på häll: | 28 cm |
| Wi-Fi: | Nej |
| Frekvensband: | AM, FM |
| Ursprungsland: | China |
| Pansigenkänning: | Ja |
| Antihalkfötter: | Ja |
| Strömkälla brännare/kokzon 1: | Electrisch |
| Timerns varaktighet: | 180 min |
| Överhettningsskydd: | Ja |
| Placera brännare/kokzon 1: | Centraal |
| Ljudutgångskanaler: | 5.1 kanaler |
| Handvat(en): | Ja |
| Kokzon 1 form: | Rond |
| Antal HDMI-utgångar: | 1 |
| Temperaturområde (TT): | 60 - 240 °C |
| Plugg: | F |
| Fjärrkontroll ingår: | Ja |
| (Ytter) huvudpaketets höjd: | 525 mm |
| (Ytter) huvudförpackningens bredd: | 335 mm |
| (Ytter) huvudförpackningens bruttovikt: | 1265 g |
| (Ytre) huvudpaketets längd: | 435 mm |
| Kvantitet per (yttre) huvudkartong: | 5 stuk(s) |
| AC-ingångsspänning: | 220 - 240 V |
| AC-ingångsfrekvens: | 50 / 60 Hz |
| Type beeldscherm: | LED |
| Inbyggd fläktkåpa: | Nee |
| Produkter per intermodal container (40 fot - High Cube): | 4444 stuk(s) |
| Produkter per intermodal container (20 fot): | 1867 stuk(s) |
| Produkter per intermodal container (40 fot): | 3734 stuk(s) |
| AirPlay: | Nej |
| Produktens färg: | Svart |
| Antal USB-portar: | 1 |
| Vikt inkl. förpackning: | 9600 g |
| Kompositvideo ut: | 2 |
| Strömförbrukning (vanlig): | 300 W |
| AC-inspänning: | 230 V |
| 3D kompatibilitet: | Ja |
| Anslutningsteknologi: | Kabel |
| Nätverksansluten (Ethernet): | Nej |
| Strömingång: | Ja |
| Effekt per kanal (20-20KHz @ 8 ohm): | - W |
| Mottagartyp: | Surround |
| Optisk enhet ingår: | Nej |
| Apple-kompatibel dockningsmöjlighet: | Stöds inte |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Förpackningsstorlek (B x D x H): | 537 x 268 x 416 mm |
| Ingående kompositvideo: | 5 |
| Komponentvideo in (YPbPr / YCbCr): | 2 |
| Komponentvideo (YPbPr / YCbCr) ut: | 1 |
| Inbyggd ljuddekoder: | Dolby TrueHD, DTS-HD Master Audio |
| Antalet förinställda stationer: | 40 |
| Digital audio optisk, ingående: | 2 |
| Digital koaxialingång för ljud: | 1 |
| Ljud D/A-omvandlare (DAC): | 24-bit/192kHz |
| FM band: | 87.5 - 108 MHz |
| HDMI-in: | 4 |
| Effekt per kanal (1KHz @ 6 ohm): | 100 W |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Onkyo TX-SR313 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
mottagare Onkyo Manualer
15 Mars 2026
1 Februari 2026
28 Januari 2026
24 Januari 2026
8 Oktober 2025
8 Oktober 2025
8 Oktober 2025
7 Oktober 2025
7 Oktober 2025
6 Oktober 2025
mottagare Manualer
Nyaste mottagare Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
29 Mars 2026
29 Mars 2026
28 Mars 2026
28 Mars 2026