Onkyo TX-NR696-S Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Onkyo TX-NR696-S (159 sidor) i kategorin mottagare. Guiden har ansetts hjälpsam av 12 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.6 stjärnor baserat på 4 recensioner. Har du en fråga om Onkyo TX-NR696-S eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/159
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Onkyo |
| Kategori: | mottagare |
| Modell: | TX-NR696-S |
| Vikt: | 10000 g |
| Bredd: | 435 mm |
| Djup: | 379.5 mm |
| Höjd: | 173.5 mm |
| Förpackningens bredd: | 534 mm |
| Wi-Fi: | Ja |
| Ljudformat som stöds: | AIFF, ALAC, DSD, FLAC, WAV |
| Frekvensband: | AM, FM |
| Volymkontroll: | Rotations- |
| Hörlursutgångar: | 1 |
| HDCP: | Ja |
| Grafikupplösningar som stöds: | 3840 x 2160 |
| Videouppskalning: | Ja |
| Ljudutgångskanaler: | 7.2 kanaler |
| HDCP-version: | 2.2 |
| Internetradio: | Ja |
| Total harmonisk distorsion (THD): | 0.08 % |
| Antal HDMI-utgångar: | 2 |
| Fjärrkontroll ingår: | Ja |
| Ingångskänslighet: | 200 mV |
| Diskantjustering: | Ja |
| AirPlay: | Ja |
| Utgångsimpedans: | 470 Ω |
| Grafiskt användargränssnitt (GUI): | Ja |
| Multi-Zone kapacitet: | Ja |
| THX-certifierad: | THX Select |
| Produktens färg: | Silver |
| Antal USB-portar: | 1 |
| Hörlursanslutning: | 6,3 mm |
| Låddjup: | 468 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 12500 g |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar: | 1 |
| Strömförbrukning (vanlig): | 570 W |
| AC-inspänning: | 220-240 V |
| 3D kompatibilitet: | Ja |
| Anslutningsteknologi: | Kabel & Trådlös |
| Nätverksansluten (Ethernet): | Ja |
| Strömingång: | Ja |
| Effekt per kanal (20-20KHz @ 8 ohm): | - W |
| Mottagartyp: | Surround |
| Linje ut: | Ja |
| Optisk enhet ingår: | Nej |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Ljudförstärkare: | Ja |
| Strömförbrukning i vänteläge: | 0.15 W |
| Bluetooth: | Ja |
| Skärmgränssnitt (OSD): | Ja |
| Inbyggd ljuddekoder: | DTS Virtual:X, DTS-HD Master Audio, DTS:X, Dolby Atmos, Dolby Surround, Dolby TrueHD |
| Ljudreturkanal (ARC): | Ja |
| Stöd för flerrumsstreaming (MRS): | Ja |
| Basnivåkontroll: | Ja |
| Signal/brusförhållande (SNR): | 106 dB |
| Digital signalbehandling (DSP): | Ja |
| Antalet förinställda stationer: | 40 |
| Internetradio tjänster som stöds: | Deezer, Spotify, Tidal, TuneIn |
| Digital audio optisk, ingående: | 1 |
| Digital koaxialingång för ljud: | 1 |
| FM band: | 87.5 - 108 MHz |
| AM band: | 522 - 1611 kHz |
| HDMI-in: | 7 |
| Dynamisk effekt per kanal (8 ohm): | 120 W |
| Dynamisk effekt per kanal (4 Ohm): | 210 W |
| Synkroniserad ingångsimpedans: | 47 Ω |
| x.v. färgstöd: | Ja |
| Stöd för Deep Color: | Ja |
| Synkronisering av ljud och läppar: | Ja |
| Effekt per kanal (1KHz @ 6 ohm): | 175 W |
| Phono-ingångar (RCA): | 4 |
| Löstagbar strömsladd: | Ja |
| Utnivå: | 200 mV |
| Dynamisk effekt per kanal (3 ohm): | 240 W |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Onkyo TX-NR696-S ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
mottagare Onkyo Manualer
15 Mars 2026
1 Februari 2026
28 Januari 2026
24 Januari 2026
8 Oktober 2025
8 Oktober 2025
8 Oktober 2025
7 Oktober 2025
7 Oktober 2025
6 Oktober 2025
mottagare Manualer
Nyaste mottagare Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
29 Mars 2026
29 Mars 2026
28 Mars 2026
28 Mars 2026
