Onkyo TX-NR757 Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Onkyo TX-NR757 (98 sidor) i kategorin mottagare. Guiden har ansetts hjälpsam av 12 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.7 stjärnor baserat på 2 recensioner. Har du en fråga om Onkyo TX-NR757 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/98

Basic Manual
Hookup
Step1: Choose your Speaker Layout .......................................3
Step2: Connect the Speakers ..................................................9
Step3: Connect the TV ..........................................................11
Step4: Connect the AV Components .....................................13
Step5: Multi-zone Connection................................................16
Step6: Connect Other Cables ................................................18
Setup
Step7: Power On & Initial Setup ............................................19
HDMI Setup ...........................................................................20
Playback
Basic Playback ......................................................................21
Network Functions .................................................................22
Others ....................................................................................24
Part Names
Front Panel ............................................................................26
Rear Panel ............................................................................27
Remote Controller .................................................................28
Display ...................................................................................28
The Basic Manual includes information needed when starting up and
also instructions for frequently used operations. The Advanced Manual
has more detailed information and advanced settings.
AV RECEIVER
TX-NR757
>Before start>Hookup>Setup>Playback>Part Names>Advanced Manual
Troubleshooting | Appendix
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Onkyo |
| Kategori: | mottagare |
| Modell: | TX-NR757 |
| Färg på produkten: | Zwart |
| Bredd: | 710 mm |
| Djup: | 410 mm |
| Höjd: | 730 mm |
| Snäll: | Industriële vloerventilator |
| Antal hastigheter: | 3 |
| Tillgångar: | 180 W |
| På / Av knapp: | Ja |
| Typ av strömkälla: | AC |
| siffra: | 1 |
| AC-ingångsspänning: | 230 V |
| AC-ingångsfrekvens: | 50 Hz |
| Ventilator diameter: | 600 mm |
| Välja: | Ja |
| Fläkthastighet: | - RPM |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Onkyo TX-NR757 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
mottagare Onkyo Manualer
15 Mars 2026
1 Februari 2026
28 Januari 2026
24 Januari 2026
8 Oktober 2025
8 Oktober 2025
8 Oktober 2025
7 Oktober 2025
7 Oktober 2025
6 Oktober 2025
mottagare Manualer
Nyaste mottagare Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
29 Mars 2026
29 Mars 2026
28 Mars 2026
28 Mars 2026