Onkyo TX-SR700 Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Onkyo TX-SR700 (80 sidor) i kategorin mottagare. Guiden har ansetts hjälpsam av 11 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.1 stjärnor baserat på 7 recensioner. Har du en fråga om Onkyo TX-SR700 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/80

D0206-2
SN 29343302A
目 錄
謝謝閣下購買Onkyo的AV接收機。
在連接各部件及接通電源之前, 請先徹底閱讀本手冊。
遵從本手冊內的各項指示, 您的AV接收機能夠獲得最
優秀表現以及從聆聽享受中, 將使您獲得最大樂趣。
請保留好此手冊以備將來參考之用。
TX-SR700/600
附錄74
使用遙控器61
設定和操作36
使用前須知3
AV接收機
使用手冊
功能和連接8
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Onkyo |
| Kategori: | mottagare |
| Modell: | TX-SR700 |
| Enhetsplacering: | Volledig ingebouwd |
| Typ av operation: | Touch |
| Dörrgångjärn: | Schuiven |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 38670 g |
| Bredd: | 596 mm |
| Djup: | 550 mm |
| Höjd: | 818 mm |
| Nettoskatt: | 1950 W |
| Antal platsinställningar: | 13 couverts |
| Torksystem: | AirDry |
| Dörrfärg: | Wit |
| Sladdlängd: | 1.6 m |
| Fördröjd starttimer: | Ja |
| Indikering av återstående tid: | Ja |
| Barnlås: | Ja |
| Wi-Fi-kontroll: | Nee |
| Cykelns längd: | 240 min |
| Ljudnivå: | 46 dB |
| Energie-efficiëntieklasse: | D |
| Årlig-energiförbrukning: | - kWu |
| Förpackningens vikt: | 40100 g |
| Förpackningens bredd: | 635 mm |
| Djuppackning: | 680 mm |
| Förpackningshöjd: | 870 mm |
| Belysning inuti: | Nee |
| Installationsfackets bredd: | 600 mm |
| Installationsfack djup: | 550 mm |
| Installationsfack höjd: | 820 mm |
| Vattenförbrukning per cykel: | 10.5 l |
| Installationsfack höjd (min): | 820 mm |
| Automatisk avstängning: | Ja |
| Bulleremissionsklass: | C |
| Inverterteknik: | Ja |
| Antal tvättprogram: | 8 |
| Energiförbrukning per 100 cykler: | 84 kWu |
| Justerbara fötter: | Ja |
| Produktstorlek: | Volledige grootte (60 cm) |
| Färgkontrollpanel: | Zwart |
| Dolt värmeelement: | Ja |
| Typ av bästa fack: | Mand |
| Kåpa material: | Roestvrijstaal |
| Golvindikatorlampa: | Ja |
| Färdig att använda indikatorlampa: | Nee |
| Antal temperaturinställningar: | 4 |
| AquaStop-funktion: | Ja |
| Extra torr: | Ja |
| Glasskydd: | Ja |
| Halvlastad: | Ja |
| Tvättprogram: | 160min, 60min, 90min, Eco, Quick, Pre-wash |
| Energiförbrukning per cykel: | 0.835 kWu |
| Årlig vattenförbrukning: | - l |
| Installationsfack höjd (max): | 900 mm |
| Automatisk dörröppning: | Ja |
| Temperatur (max): | 69 °C |
| Strömförbrukning (när avstängd): | 0.5 W |
| AC-ingångsspänning: | 220-240 V |
| AC-ingångsfrekvens: | 50 Hz |
| Energieffektivitetsskala: | A tot G |
| Energieffektivitetsindex (EU 2017/1369): | 49.9 |
| Antal hyllor ingår: | 2 |
| Tvätteffektivitetsindex (EU 2017/1369): | 1.121 |
| Torkeffektivitetsindex (EU 2017/1369): | 1.061 |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Onkyo TX-SR700 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
mottagare Onkyo Manualer
15 Mars 2026
1 Februari 2026
28 Januari 2026
24 Januari 2026
8 Oktober 2025
8 Oktober 2025
8 Oktober 2025
7 Oktober 2025
7 Oktober 2025
6 Oktober 2025
mottagare Manualer
Nyaste mottagare Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
29 Mars 2026
29 Mars 2026
28 Mars 2026
28 Mars 2026