Onkyo TX-RZ1100 Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Onkyo TX-RZ1100 (111 sidor) i kategorin mottagare. Guiden har ansetts hjälpsam av 24 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.8 stjärnor baserat på 8 recensioner. Har du en fråga om Onkyo TX-RZ1100 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/111

Basic Manual
Hookup
Step1: Speaker Layout ............................................................3
Step2: Connect the Speakers ..................................................9
Step3: Connect the TV ..........................................................11
Step4: Connect the AV Components .....................................13
Step5: Multi-zone Connection ...............................................17
Step6: Connect Other Cables ................................................20
Setup
Step7: Power On & Initial Setup ............................................21
HDMI Setup ...........................................................................22
Playback
Basic Playback ......................................................................23
Network Functions .................................................................24
Others ....................................................................................26
Part Names
Front Panel ............................................................................29
Display ...................................................................................30
Rear Panel ............................................................................31
Remote Controller .................................................................32
The Basic Manual includes information needed when starting up and
also instructions for frequently used operations. The Advanced Manual
has more detailed information and advanced settings.
AV RECEIVER
TX-RZ1100
>Before start>Hookup>Setup>Playback>Part Names>Advanced Manual
Troubleshooting | Appendix
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Onkyo |
| Kategori: | mottagare |
| Modell: | TX-RZ1100 |
| Vikt: | 19700 g |
| Bredd: | 435 mm |
| Djup: | 453 mm |
| Höjd: | 201 mm |
| Wi-Fi: | Ja |
| Frekvensband: | AM, FM |
| RS-232 port: | 1 |
| Impedans: | 16 Ω |
| Ljudutgångskanaler: | 9.2 kanaler |
| FM-antenn: | Ja |
| Total harmonisk distorsion (THD): | 0.04 % |
| Antal HDMI-utgångar: | 2 |
| Fjärrkontroll ingår: | Ja |
| Ingångskänslighet: | 200 mV |
| AirPlay: | Ja |
| Multi-Zone kapacitet: | Ja |
| Produktens färg: | Silver |
| Antal USB-portar: | 1 |
| bruksanvisning: | Ja |
| Vikt inkl. förpackning: | 22500 g |
| Strömförbrukning (vanlig): | 320 W |
| AC-inspänning: | 220-230 V |
| 3D kompatibilitet: | Ja |
| Nätverksansluten (Ethernet): | Ja |
| Mottagartyp: | Surround |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Bluetooth: | Ja |
| Förpackningsstorlek (B x D x H): | 565 x 547 x 325 mm |
| Ingående kompositvideo: | 2 |
| Komponentvideo in (YPbPr / YCbCr): | 2 |
| Komponentvideo (YPbPr / YCbCr) ut: | 1 |
| Ljudingång (vänster och höger): | 7 |
| Inbyggd ljuddekoder: | DTS-HD Master Audio, DTS:X, Dolby Atmos, Dolby TrueHD |
| Signal/brusförhållande (SNR): | 108 dB |
| Antalet förinställda stationer: | 40 |
| Digital audio optisk, ingående: | 3 |
| Digital koaxialingång för ljud: | 2 |
| FM band: | 87.5 - 108 MHz |
| AM band: | 530 - 1710 kHz |
| HDMI-in: | 8 |
| 12V-utlösare: | Ja |
| Dynamisk effekt per kanal (8 ohm): | 160 W |
| Dynamisk effekt per kanal (4 Ohm): | 270 W |
| x.v. färgstöd: | Ja |
| Stöd för Deep Color: | Ja |
| AM-antenn: | Ja |
| Dynamisk effekt per kanal (3 ohm): | 320 W |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Onkyo TX-RZ1100 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
mottagare Onkyo Manualer
15 Mars 2026
1 Februari 2026
28 Januari 2026
24 Januari 2026
8 Oktober 2025
8 Oktober 2025
8 Oktober 2025
7 Oktober 2025
7 Oktober 2025
6 Oktober 2025
mottagare Manualer
Nyaste mottagare Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
29 Mars 2026
29 Mars 2026
28 Mars 2026
28 Mars 2026