Oranier 6EL-90 Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Oranier 6EL-90 (1 sidor) i kategorin Fläktkåpa. Denna manual har varit användbar för 23 personer och betygsatt av 2 användare till ett genomsnitt på 4.6 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
1
Nedladdningar
1.109
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Oranier |
| Kategori: | Fläktkåpa |
| Modell: | 6EL-90 |
| Inbyggd display: | Nej |
| Bredd: | 896 mm |
| Djup: | 295 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 62 kWh |
| Sladdlängd: | 1 m |
| Motoreffekt: | 140 W |
| Belysningsstyrka: | 370 lx |
| Ljudnivå (låg hastighet): | 52 dB |
| Antal lampor: | 2 lampor |
| Tvättbart filter: | Ja |
| Antal filter: | 4 styck |
| Antal hastigheter: | 3 |
| Modell: | Inbyggd |
| Färgtemperatur: | 4000 K |
| Produktens färg: | Grå |
| Kontrolltyp: | Knappar |
| Tryck (Pa): | 175 |
| Fettfilter typ: | Metall |
| AC-inspänning: | 230 V |
| Lamptyp: | LED |
| Material, hölje: | Rostfritt stål |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Energieffektivitetsskalning: | A+++ till D |
| Ström: | 0.63 A |
| Ljudnivå Lc IEC: | 71 dB |
| Lampor: | 2.8 W |
| Ansluten effekt: | 145.6 W |
| Typ av fläkt: | Recirkulerande |
| Maximal flödeskapacitet: | 430 m³/h |
| Evakueringsanslutning diameter: | 120 mm |
| Diskmaskin filter: | Ja |
| Energiklass, flödesdynamik: | E |
| Energiklass, belysning: | A |
| Energiklass, fettfiltrering: | C |
| Minsta avstånd från elektrisk spis: | 750 mm |
| Minsta avstånd från gashäll: | 850 mm |
Fläktkåpa Oranier Manualer
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
8 April 2025
7 April 2025
Fläktkåpa Manualer
Nyaste Fläktkåpa Manualer
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025