Oranier Alea 90 S Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Oranier Alea 90 S (32 sidor) i kategorin Fläktkåpa. Denna manual har varit användbar för 31 personer och betygsatt av 9 användare till ett genomsnitt på 4.4 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
32
Nedladdningar
1.735
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Oranier |
| Kategori: | Fläktkåpa |
| Modell: | Alea 90 S |
| Inbyggd display: | Ja |
| Timer: | Ja |
| Bredd: | - mm |
| Höjd: | - mm |
| Årlig energiförbrukning: | 53.4 kWh |
| Motoreffekt: | - W |
| Belysningsstyrka: | 479 lx |
| Antal motorer: | 1 |
| Ljudnivå (låg hastighet): | 45 dB |
| Antal lampor: | 2 lampor |
| Tvättbart filter: | Ja |
| Antal filter: | 3 styck |
| Antal hastigheter: | 3 |
| Modell: | Väggmonterad |
| Fjärrkontroll ingår: | Ja |
| Produktens färg: | Svart, silver |
| Kontrolltyp: | Röra |
| Löstagbart filter: | Ja |
| Tryck (Pa): | 488 |
| Fettfilter typ: | Metall |
| Lamptyp: | LED |
| Ljudnivå Lc IEC: | 61 dB |
| Lampor: | 3 W |
| Typ av fläkt: | Frånluft/recirkulerande |
| Maximal flödeskapacitet: | 735 m³/h |
| Intensiv hastighet: | Ja |
| Evakueringsanslutning diameter: | 150 mm |
| Diskmaskin filter: | Ja |
| Energiklass, flödesdynamik: | A |
| Energiklass, belysning: | A |
| Energiklass, fettfiltrering: | B |
| Exhaust plats: | Bak |
| Filterrengöring indikator: | Ja |
| Bullernivå (intensiv hastighet): | 71 dB |
Fläktkåpa Oranier Manualer
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
8 April 2025
7 April 2025
Fläktkåpa Manualer
Nyaste Fläktkåpa Manualer
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025