Oranier Vivio 90 S Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Oranier Vivio 90 S (1 sidor) i kategorin Fläktkåpa. Denna manual har varit användbar för 22 personer och betygsatt av 9 användare till ett genomsnitt på 4.7 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
1
Nedladdningar
1.027
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Oranier |
| Kategori: | Fläktkåpa |
| Modell: | Vivio 90 S |
| Inbyggd display: | Ja |
| Bredd: | 898 mm |
| Djup: | 356 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 61 kWh |
| Sladdlängd: | 1 m |
| Motoreffekt: | 275 W |
| Belysningsstyrka: | 456 lx |
| Motor ingår: | Ja |
| Ljudnivå (låg hastighet): | 51 dB |
| Antal lampor: | 2 lampor |
| Tvättbart filter: | Ja |
| Antal filter: | 2 styck |
| Antal hastigheter: | 3 |
| Höjd utan skorsten: | 545 mm |
| Modell: | Väggmonterad |
| Färgtemperatur: | 4000 K |
| Produktens färg: | Svart |
| Monteringssats: | Ja |
| Skärmtyp: | LED |
| Kontrolltyp: | Rotary, Touch |
| Tryck (Pa): | 445 |
| Fettfilter typ: | Metall |
| Höjd (max.): | 1325 mm |
| AC-inspänning: | 230 V |
| Lamptyp: | LED |
| Material, hölje: | Glass, Stainless steel |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Energieffektivitetsskalning: | A+++ till D |
| Ström: | 1.2 A |
| Ljudnivå Lc IEC: | 62 dB |
| Lampor: | 2.8 W |
| Ansluten effekt: | 280.6 W |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.34 W |
| Typ av fläkt: | Frånluft/recirkulerande |
| Maximal flödeskapacitet: | 778 m³/h |
| Intensiv hastighet: | Ja |
| Evakueringsanslutning diameter: | 150 mm |
| Diskmaskin filter: | Ja |
| Energiklass, flödesdynamik: | A |
| Energiklass, belysning: | A |
| Energiklass, fettfiltrering: | D |
| Exhaust plats: | Bak |
| Minsta avstånd från elektrisk spis: | 650 mm |
| Minsta avstånd från gashäll: | 750 mm |
| Bullernivå (intensiv hastighet): | 67 dB |
Fläktkåpa Oranier Manualer
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
8 April 2025
7 April 2025
Fläktkåpa Manualer
Nyaste Fläktkåpa Manualer
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025