Orava ACC-20 Bruksanvisning
Orava Luftkonditionering ACC-20
Läs gratis den bruksanvisning för Orava ACC-20 (4 sidor) i kategorin Luftkonditionering. Guiden har ansetts hjälpsam av 28 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.2 stjärnor baserat på 4 recensioner. Har du en fråga om Orava ACC-20 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/4

Informačný list
Dovozca: ORAVA retail 1, a.s., Seberíniho 2, 821 03 Bratislava
ZnačkaORAVA
MODELACC-20
Trieda energetickej účinnosti pri chladeníA
Chladiaci súčiniteľ (EER)2,61
Menovité zaťaženie v režime chladenia (kW)2,05
Spotreba elektrickej energie za hodinu (kWh)0,785
Hladina akustického výkonu (dB)65
Príkon v pohotovostnom stave0,5 W
Typ a náplň chladiaceho média*R290/210 g
* R290/210g
* Zariadenie obsahuje fluórované skleníkové plyny, zahrnuté v Kjótskom protokole.
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Orava |
| Kategori: | Luftkonditionering |
| Modell: | ACC-20 |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 21500 g |
| Bredd: | 300 mm |
| Djup: | 352 mm |
| Höjd: | 756 mm |
| Antal hastigheter: | 3 |
| Kylmedium: | R410A |
| Inbyggd fläkt: | Ja |
| Certifiering: | CE |
| Modell: | Monobloc bärbar luftkonditioneringsapparat |
| Årlig energiförbrukning (kylning): | - kWh |
| Energiförbrukning per timme (kylning): | - kWh |
| Energiförbrukning per timme (uppvärmning): | - kWh |
| Viloläge: | Ja |
| Luftflöde (hög hastighet): | 350 m³/h |
| Värmekapacitet i watt (max): | - W |
| Produktens färg: | Vit |
| Skärmtyp: | LED |
| Hållbarhetscertifiering: | ENERGY STAR |
| AC-inspänning: | 230 V |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Ström: | 3.4 A |
| Ljudnivå Lc IEC: | 56 dB |
| Kylkapacitet i watt (nominell): | - W |
| Värmekapacitet i watt (nominell): | - W |
| Ansluten effekt: | 808 W |
| AC-funktioner: | Cooling, Dehumidifying, Fan, Heating |
| Komfortläge nattetid: | Ja |
| Kyleffekt (max): | 7000 BTU/h |
| Kyleffekt i watt (max): | 2050 W |
| Kylmediets vikt: | 395 g |
| Lämplig för rumarea upp till: | 15 m² |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Orava ACC-20 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Luftkonditionering Orava Manualer
27 December 2024
25 September 2024
17 September 2024
Luftkonditionering Manualer
Nyaste Luftkonditionering Manualer
2 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026