Severin KA 4819 Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Severin KA 4819 (17 sidor) i kategorin kaffebryggare. Denna manual har varit användbar för 27 personer och betygsatt av 9 användare till ett genomsnitt på 4.4 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
17
Nedladdningar
808
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Severin |
| Kategori: | kaffebryggare |
| Modell: | KA 4819 |
| Produkttyp: | Droppande kaffebryggare |
| Enhetsplacering: | Ingebouwd |
| Typ av operation: | Rotary, Touch |
| Färg på produkten: | Black, Stainless steel |
| Dörrgångjärn: | Neer |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 1100 g |
| Bredd: | 560 mm |
| Djup: | 550 mm |
| Höjd: | 590 mm |
| Nettoskatt: | 3500 W |
| Grill: | Ja |
| Sladdlängd: | 1.5 m |
| Ljudnivå: | 47 dB |
| Energie-efficiëntieklasse: | A+ |
| Förpackningens bredd: | 220 mm |
| Belysning inuti: | Ja |
| Integrerad klocka: | Ja |
| Typ av klocka: | Elektronisch |
| Tvättbart filter: | Ja |
| Typ av lampa: | Halogeen |
| Total inomhuskapacitet (ugnar): | 71 l |
| Antal ugnar: | 1 |
| Lätt att städa: | Ja |
| Kontrollposition: | Voorkant |
| Installationsfackets bredd: | 560 mm |
| Installationsfack djup: | 550 mm |
| Installationsfack höjd: | 590 mm |
| Material genom: | Glas |
| Installationsfack höjd (min): | 578 mm |
| Energiförbrukning (konventionell): | 0.99 kWu |
| Energiförbrukning (tvungen konvektion): | 0.69 kWu |
| Energieffektivitetsindex (EEI): | 81.2 |
| Att laga: | Ja |
| Ugnsstorlek: | Middelmaat |
| Typ av ugn: | Elektrische oven |
| Total ugnseffekt: | - W |
| Ugn med nettokapacitet: | 71 l |
| Ugnens termostatområde: | 50 - 275 °C |
| Bakplåtsmått: | Ja |
| Vattentankens kapacitet: | - l |
| Självrengörande: | Ja |
| Undervärmning: | Ja |
| Tryckbara knappar: | Ja |
| Färghandtag: | Roestvrijstaal |
| Fingeravtrycksresistent: | Ja |
| Installationsfackets bredd (min): | 560 mm |
| Antal bakplåtar: | 1 |
| Pizza funktion: | Ja |
| Antal rutnät: | 1 |
| Rengöringsteknik: | AquaClean |
| Inklusive grillställ: | Ja |
| Timerlägen: | Bereidingstijd |
| Materialbricka: | Geglazuurd |
| Uppvärmning av hela grillytan: | Ja |
| Inbyggd kvarn: | Nej |
| Justerbar kaffestyrka: | Nej |
| Användarvänlig: | Ja |
| Kaffefilter: | Ja |
| Klart larm: | Ja |
| Knapp färg: | Zwart |
| Ugnsdörr: | Deur naar beneden klappen |
| AC-ingångsspänning: | 230 V |
| AC-ingångsfrekvens: | 50 Hz |
| Type beeldscherm: | LED |
| Energieffektivitetsskala: | A+++ tot D |
| Ugnsavfrostningsfunktion: | Ja |
| Topp, botten, fläkt + konvektion (turboläge): | Ja |
| Garantiperiod: | 2 År |
| Produktens färg: | Black, Stainless steel |
| Kontrolltyp: | Knappar |
| Effekt: | 750 W |
| Förpackningstyp: | Låda |
| Låddjup: | 150 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 1270 g |
| Antal per förpackning: | 1 styck |
| Apparatens placering: | Bänkdiskmaskin |
| Kaffe ingångstyp: | Malat kaffe |
| Koppkapacitet: | 4 koppar |
| Anti-dropp funktion: | Ja |
| Upplyst strömbrytare: | Ja |
| Espresso-tillagning: | Nej |
| Kaffe-tillagning: | Ja |
| Typ av kaffebryggare: | Halvautomatisk |
| Behållare för bryggt kaffe: | Kanna |
| Diskvattensäkra delar: | Ja |
| Vattennivå indikator: | Ja |
| Multidryck: | Nej |
| Typ av aktivering: | Tryckknapp |
| Kokplatta: | Ja |
| Lätt att rengöra: | Ja |
| Hålla sig varm funktion: | Ja |
| Surround modes quantity: | 0.56 l |
| Löstagbar filterhållare: | Ja |
| Material på behållare för bryggt kaffe: | Glas |
kaffebryggare Severin Manualer
13 Oktober 2024
12 Oktober 2024
23 September 2024
21 September 2024
21 September 2024
kaffebryggare Manualer
Nyaste kaffebryggare Manualer
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
30 Mars 2026