Severin KS 9955 Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Severin KS 9955 (45 sidor) i kategorin kylskåp. Guiden har ansetts hjälpsam av 15 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.8 stjärnor baserat på 4 recensioner. Har du en fråga om Severin KS 9955 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/45

Kühlschrank 3
Refrigerator 13
Réfrigérateur-congélateur 22
Koelkast 32
ART.-NO. KS 9050 / KS 9908 / KS 9909 / KS 9939 / KS 9952 / KS 9953 /
KS 9954 / KS 9955 / KS 9956 / KS 9957
DEGebrauchsanweisung
GBInstructions for use
FRMode d’emploi
NLGebruiksaanwijzing
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Severin |
| Kategori: | kylskåp |
| Modell: | KS 9955 |
| Inbyggd display: | Nej |
| Vikt: | 45000 g |
| Bredd: | 560 mm |
| Djup: | 630 mm |
| Höjd: | 1475 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 184 kWh |
| Förpackningens bredd: | 570 mm |
| Fryskapacitet: | 2 kg/24h |
| Frysläge: | Högst placerad |
| antal stjärnor: | 4* |
| Flaskställ: | Ja |
| Automatisk avfrostning (frys): | Ja |
| Justerbara fötter: | Ja |
| Hållbarhetsorganisationer: | amfori BSCI |
| Produktens färg: | Röd |
| Låddjup: | 640 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 48915 g |
| Lagringstid vid strömavbrott: | 17 h |
| Hållbarhetscertifiering: | CE, ErP, REACH, WEEE |
| Djup med öppen dörr: | 1110 mm |
| Energiklass: | E |
| Antal hyllor i frysen: | 4 |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Isbricka: | Ja |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Hyllor material: | Härdat glas |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Strömkälla: | Elektrisk |
| Total kapacitet netto: | 209 l |
| Bulleremission, klass: | C |
| Ljudnivå Lc IEC: | 39 dB |
| Klimatkategori: | N-ST |
| Innerbelysning, kyl: | Ja |
| Automatisk avfrostning (kyl): | Ja |
| Multi-luftflödessystem (kyl): | Nej |
| Antal vegetabiliska lådor: | 1 |
| Antal dörrfack, kylskåp: | 2 |
| Uppfyller hållbarhetskrav: | Ja |
| Ansluten effekt: | - W |
| Frys - Antal hyllor: | 1 |
| Fryskapacitet netto.: | 47 l |
| Fryskapacitet brutto: | - l |
| Total kapacitet, brutto: | - l |
| Kylkapacitet brutto: | - l |
| Kylkapacitet netto: | 162 l |
| Färska zon fack: | Nej |
| Bredd med öppen dörr: | 570 mm |
| Frostfri (frys): | Ja |
| Tullens varukod, tulltaxa (TARIC): | 841810800 |
| Kylskåp temperaturområde: | - ° C |
| Antal löstagbara hyllor: | 3 |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Severin KS 9955 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
kylskåp Severin Manualer
19 Oktober 2025
18 Oktober 2025
19 Februari 2025
14 Februari 2025
14 Februari 2025
1 Februari 2025
20 Oktober 2024
26 September 2024
26 September 2024
26 September 2024
kylskåp Manualer
Nyaste kylskåp Manualer
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026