Severin RKG 8920 Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Severin RKG 8920 (48 sidor) i kategorin kylskåp. Guiden har ansetts hjälpsam av 11 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.4 stjärnor baserat på 2 recensioner. Har du en fråga om Severin RKG 8920 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/48

ART.-NR. RKG 89208922 / / 8923 / 8925
DEGebrauchsanweisung Retro-Kühlschrank 2
GBInstructions for use Retro refrigerator 15
FRMode d’emploi Réfrigérateur rétro 25
NLGebruiksaanwijzing Retro koelkast 37
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Severin |
| Kategori: | kylskåp |
| Modell: | RKG 8920 |
| Färg på produkten: | Meerkleurig |
| Inbyggd display: | Nej |
| Vikt: | 9661.5 g |
| Bredd: | 558.8 mm |
| Djup: | 698.5 mm |
| Höjd: | 1041.4 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 202 kWh |
| Förpackningens bredd: | 660 mm |
| Snäll: | Reissysteem kinderwagen |
| Fryskapacitet: | 3 kg/24h |
| Frysläge: | Bottom-placerade |
| antal stjärnor: | 4* |
| Rekommenderad ålder (max): | - maand(en) |
| Rekommenderad ålder (min): | - maand(en) |
| Kylmedium: | Isobutan (R600a) |
| Justerbara fötter: | Ja |
| Certifiering: | CE |
| Hopfällbar: | Ja |
| Bredd hopfälld: | 571.5 mm |
| Djup när den är hopfälld: | 723.9 mm |
| Höjd hopfälld: | 469.9 mm |
| Antal platser: | 1 zitplaats(en) |
| Kille: | Ja |
| Max babyvikt: | 22.68 kg |
| Bältes fästsystem: | 5 punten |
| Hjulrörlighet: | Fixed, Swivel |
| Bilstolshöjd: | 355.6 mm |
| Zitbreedte: | 279.4 mm |
| Vandringstillbehör ingår: | Car seat adapter, Cup holder |
| Sätes-höjd: | 444.5 mm |
| Hållbarhetsorganisationer: | amfori BSCI |
| Bilsätesdjup: | 679.45 mm |
| Bilstolens bredd: | 444.5 mm |
| Bilbarnstolens vikt: | 3175.1 g |
| Bilbarnstolsvikt (med bas): | 4880.6 g |
| Produktens färg: | Röd |
| Låddjup: | 580 mm |
| Lagringstid vid strömavbrott: | 15 h |
| Hållbarhetscertifiering: | CE, ErP, REACH, WEEE |
| Djup med öppen dörr: | 1100 mm |
| Lamptyp: | LED |
| Energiklass: | E |
| Material, hölje: | Chrome, Metal |
| Antal hyllor i frysen: | 4 |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Total kapacitet netto: | 244 l |
| Bulleremission, klass: | C |
| Ljudnivå Lc IEC: | 40 dB |
| Klimatkategori: | N-ST |
| Innerbelysning, kyl: | Ja |
| Antal vegetabiliska lådor: | 1 |
| Antal dörrfack, kylskåp: | 3 |
| Uppfyller hållbarhetskrav: | Ja |
| Ansluten effekt: | - W |
| Frys - Antal hyllor: | 3 |
| Fryskapacitet netto.: | 63 l |
| Total kapacitet, brutto: | - l |
| Kylkapacitet netto: | 181 l |
| Färska zon fack: | Nej |
| Bredd med öppen dörr: | 903 mm |
| Frostfri (frys): | Nej |
| Tullens varukod, tulltaxa (TARIC): | 841810800 |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Severin RKG 8920 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
kylskåp Severin Manualer
19 Oktober 2025
18 Oktober 2025
19 Februari 2025
14 Februari 2025
14 Februari 2025
1 Februari 2025
20 Oktober 2024
26 September 2024
26 September 2024
26 September 2024
kylskåp Manualer
Nyaste kylskåp Manualer
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026