Severin RKS 8832 Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Severin RKS 8832 (48 sidor) i kategorin Frys. Guiden har ansetts hjälpsam av 10 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.8 stjärnor baserat på 9 recensioner. Har du en fråga om Severin RKS 8832 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/48

ART.-NR. RKS 8830 / 8831 / 8832 / 8833 / 8834 / 8835
DEGebrauchsanweisung Retro-Kühlschrank 2
GBInstructions for use Retro refrigerator 15
FRMode d’emploi Réfrigérateur rétro 25
NLGebruiksaanwijzing Retro koelkast 37
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Severin |
| Kategori: | Frys |
| Modell: | RKS 8832 |
| Inbyggd display: | Nej |
| Vikt: | 27000 g |
| Bredd: | 550 mm |
| Djup: | 615 mm |
| Höjd: | 955 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 110 kWh |
| Förpackningens bredd: | 660 mm |
| Fryskapacitet: | 2 kg/24h |
| antal stjärnor: | 4* |
| Kylmedium: | Isobutan (R600a) |
| Certifiering: | CE |
| Hållbarhetsorganisationer: | amfori BSCI |
| Produktens färg: | Svart |
| Låddjup: | 580 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 29966 g |
| Lagringstid vid strömavbrott: | 11 h |
| Hållbarhetscertifiering: | CE, ErP, REACH, WEEE |
| Djup med öppen dörr: | 1100 mm |
| Lamptyp: | LED |
| Energiklass: | D |
| Antal hyllor i frysen: | 2 |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Hängbar dörr: | Nej |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Total kapacitet netto: | 108 l |
| Bulleremission, klass: | C |
| Ljudnivå Lc IEC: | 37 dB |
| Klimatkategori: | N-ST |
| Innerbelysning, kyl: | Ja |
| Antal vegetabiliska lådor: | 1 |
| Uppfyller hållbarhetskrav: | Ja |
| Ansluten effekt: | - W |
| Fryskapacitet netto.: | 13 l |
| Total kapacitet, brutto: | - l |
| Kylkapacitet brutto: | 108 l |
| Kylkapacitet netto: | 95 l |
| Bredd med öppen dörr: | 903 mm |
| Tullens varukod, tulltaxa (TARIC): | 841821510 |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Severin RKS 8832 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Frys Severin Manualer
29 September 2024
21 September 2024
31 Augusti 2024
23 Augusti 2024
22 Augusti 2024
22 Augusti 2024
22 Augusti 2024
21 Augusti 2024
21 Augusti 2024
18 Augusti 2024
Frys Manualer
Nyaste Frys Manualer
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026
29 Mars 2026