Severin RKS 8833 Retro Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Severin RKS 8833 Retro (48 sidor) i kategorin kylskåp. Denna manual har varit användbar för 16 personer och betygsatt av 8 användare till ett genomsnitt på 4.4 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
48
Nedladdningar
912
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Severin |
| Kategori: | kylskåp |
| Modell: | RKS 8833 Retro |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 204 g |
| Bredd: | 84 mm |
| Djup: | 33 mm |
| Höjd: | 160 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 110 kWh |
| Förpackningens bredd: | 660 mm |
| Fryskapacitet: | 2 kg/24h |
| Frysläge: | Högst placerad |
| antal stjärnor: | 4* |
| Justerbara fötter: | Ja |
| Certifiering: | CE |
| Displayteknik: | LCD |
| Antenner kvantitet: | 1 |
| Impedans: | 50 Ohm |
| Frekvens: | 728 - 746/ 746 - 757/ 869 - 894/ 1930 - 1995/ 2110 - 2155 MHz |
| Strömadapter ingår: | Ja |
| Hållbarhetsorganisationer: | amfori BSCI |
| Produktens färg: | Gräddfärgad |
| Låddjup: | 580 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 29966 g |
| Lagringstid vid strömavbrott: | 11 h |
| Hållbarhetscertifiering: | CE, ErP, REACH, WEEE |
| Lamptyp: | LED |
| Energiklass: | D |
| Antal hyllor i frysen: | 2 |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Hängbar dörr: | Ja |
| Hyllor material: | Härdat glas |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Strömkälla: | Elektrisk |
| Total kapacitet netto: | 108 l |
| Bulleremission, klass: | C |
| Ljudnivå Lc IEC: | 37 dB |
| Klimatkategori: | N-ST |
| Innerbelysning, kyl: | Ja |
| Antal vegetabiliska lådor: | 1 |
| Antal dörrfack, kylskåp: | 3 |
| Maximal signaldetektering: | -40 dBm |
| Uppfyller hållbarhetskrav: | Ja |
| Ansluten effekt: | - W |
| Fryskapacitet netto.: | 13 l |
| Total kapacitet, brutto: | - l |
| Kylkapacitet netto: | 95 l |
| Tullens varukod, tulltaxa (TARIC): | 841821510 |
kylskåp Severin Manualer
19 Oktober 2025
18 Oktober 2025
19 Februari 2025
14 Februari 2025
14 Februari 2025
kylskåp Manualer
Nyaste kylskåp Manualer
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026