Siemens iQ300 KG36NVIDA Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Siemens iQ300 KG36NVIDA (4 sidor) i kategorin kylskåp. Guiden har ansetts hjälpsam av 12 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.5 stjärnor baserat på 5 recensioner. Har du en fråga om Siemens iQ300 KG36NVIDA eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/4

A
B
C
D
E
F
G
2019/2016
Siemens
KG36NVIDA
D
36dB
191kWh/annum
89 L
ABDC
237 L
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Siemens |
| Kategori: | kylskåp |
| Modell: | iQ300 KG36NVIDA |
| Enhetsplacering: | Vrijstaand |
| Färg på produkten: | Wit |
| Dörrgångjärn: | Rechts |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 74075 g |
| Bredd: | 600 mm |
| Djup: | 660 mm |
| Höjd: | 2030 mm |
| Nettoskatt: | 100 W |
| Årlig energiförbrukning: | 191 kWh |
| Ismaskin: | Nej |
| Sladdlängd: | 2.4 m |
| Ljudnivå: | 39 dB |
| Energie-efficiëntieklasse: | E |
| Årlig-energiförbrukning: | 238 kWu |
| Frys nettokapacitet: | 89 l |
| Fryskapacitet: | - kg/24u |
| Dörröppningsriktning utbytbar: | Ja |
| Kylskåpets nettokapacitet: | 279 l |
| No Frost (kylskåp): | Ja |
| Antal hyllor i kylskåp: | 5 |
| Antal-grönsakslådor: | 1 |
| Frysläge: | Onder |
| No Frost (frys): | Ja |
| Retentionstid vid strömavbrott: | 13 uur |
| Antal fryshyllor: | 3 |
| antal stjärnor: | 4* |
| Semesterfunktion: | Ja |
| Total nettokapacitet: | 368 l |
| Temperaturlarm: | Ja |
| Äggställ: | Ja |
| Flaskställ: | Ja |
| Nuvarande: | 10 A |
| Antal kompressorer: | 1 |
| Lägsta drifttemperatur: | 10 °C |
| Maximal temperatur (drift): | 43 °C |
| Klimaatklasse: | SN-T |
| Automatisk avfrostning (frys): | Ja |
| Bulleremissionsklass: | C |
| Justerbara fötter: | Ja |
| Plats för visning: | Op de deur |
| Djup utan handtag: | 73900 mm |
| Certifiering: | CE, VDE |
| Fällbar hylla: | Ja |
| Antal hopfällbara hyllor: | 3 |
| AC-ingångsspänning: | 220-240 V |
| AC-ingångsfrekvens: | 50-60 Hz |
| Type beeldscherm: | LED |
| Energieffektivitetsskala: | A tot G |
| Iskubshållare: | Ja |
| Produktens färg: | Rostfritt stål |
| Skärmtyp: | LED |
| Lagringstid vid strömavbrott: | 16 h |
| Djup med öppen dörr: | 1210 mm |
| AC-inspänning: | 220-240 V |
| Lamptyp: | LED |
| Energiklass: | D |
| Antal hyllor i frysen: | 3 |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Isbricka: | Ja |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Hängbar dörr: | Ja |
| Hyllor material: | Härdat glas |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Ström: | 10 A |
| Total kapacitet netto: | 326 l |
| Bulleremission, klass: | C |
| Ljudnivå Lc IEC: | 36 dB |
| Klimatkategori: | SN-T |
| Minsta drifttemperatur: | 10 ° C |
| Maximal arbetstemperatur: | 43 ° C |
| Innerbelysning, kyl: | Ja |
| Frostfri (kyl): | Ja |
| Automatisk avfrostning (kyl): | Ja |
| Antal vegetabiliska lådor: | 2 |
| Antal dörrfack, kylskåp: | 3 |
| Äggfack: | Ja |
| Superkylningsfunktion: | Ja |
| Dörröppningslarm: | Ja |
| Barnsäkert: | Nej |
| Ansluten effekt: | 100 W |
| Frys - Antal hyllor: | 3 |
| Fryskapacitet netto.: | 89 l |
| Fryskapacitet brutto: | 110 l |
| Funktion för snabbinfrysning: | Nej |
| Total kapacitet, brutto: | 357 l |
| Kylkapacitet brutto: | 247 l |
| Kylkapacitet netto: | 237 l |
| Färska zon fack: | Ja |
| Styrhjul: | Ja |
| Dörröppningsvinkel: | 90 ° |
| Frostfri (frys): | Ja |
| Antal löstagbara hyllor: | 2 |
| Skyddar mot fingeravtryck: | Ja |
| Fellarm: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Siemens iQ300 KG36NVIDA ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
kylskåp Siemens Manualer
24 Mars 2026
24 Mars 2026
24 Mars 2026
24 Mars 2026
24 Mars 2026
24 Mars 2026
23 Mars 2026
23 Mars 2026
23 Mars 2026
23 Mars 2026
kylskåp Manualer
Nyaste kylskåp Manualer
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026