Siemens iQ300 WK14D321EU Bruksanvisning
Siemens tvättmaskin iQ300 WK14D321EU
Läs gratis den bruksanvisning för Siemens iQ300 WK14D321EU (36 sidor) i kategorin tvättmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 27 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.3 stjärnor baserat på 2 recensioner. Har du en fråga om Siemens iQ300 WK14D321EU eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/36

siemens-home.bsh-group.com/welcome
Register
your
product
online
en Washer-Dryer
Instruction Manual and Installation Instructions
Washer-Dryer
WK14D321EU
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Siemens |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | iQ300 WK14D321EU |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 82200 g |
| Bredd: | 595 mm |
| Djup: | 584 mm |
| Höjd: | 820 mm |
| Sladdlängd: | 2.2 m |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | B |
| Ljudnivå (tvätt): | 57 dB |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1355 RPM |
| Dörrpanel ingår: | Nej |
| Ljudnivå (torkning): | 60 dB |
| AquaStop-funktion: | Ja |
| Tvättprogram: | Cold, Cotton, Easy care, Hand, Wool, Intensive/outdoor, Mix, White, Hot colour, Timed, Delicate/silk |
| Sköljstopp: | Ja |
| Dörrdiameter: | 300 mm |
| Nominell kapacitet (tvätt): | 7 kg |
| Torkprogram: | Wool, Mix, Timed, Delicate/silk |
| Produktens färg: | Röd |
| Kontrolltyp: | Buttons, Rotary |
| Årlig vattenförbrukning tvätt: | 10000 l |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Tvättklass: | A |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Redo för anpassad panel: | Ja |
| Gångjärnssida: | Vänster |
| Ström: | 10 A |
| Installationsfack, höjd: | 820 mm |
| Laddning: | Frontmatad |
| Drum volym: | 50 l |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Centrifugering klass: | B |
| Ljudnivå (spinn): | 74 dB |
| Fördröjd start: | 19 h |
| Justerbar centrifugeringshastighet: | Ja |
| Energiförbrukning vid tvätt: | 1.33 kWh |
| Återstående tidindikering: | Ja |
| Barnsäkert: | Ja |
| Ansluten effekt: | 2300 W |
| Skumkontrollssystem: | Ja |
| Årlig energiförbrukning tvätt: | 266 kWh |
| Material, trumma: | Rostfritt stål |
| Vattenförbrukning tvätt & torkning per cykel: | 92 l |
| Energiförbrukning vid disk och torkning: | 5.5 kWh |
| Vattenförbrukning per tvätt: | - l |
| Tork-kapacitet: | 4 kg |
| Extrasköljning: | Ja |
| Årlig energiförbrukning tvätt & torkning: | 1120 kWh |
| Årlig vattenförbrukning tvätt & torkning: | 18400 l |
| Alarm: | Ja |
| Halv-belastning: | Ja |
| Dörröppningsvinkel: | 95 ° |
| Non-stop tvätt & torrt: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Siemens iQ300 WK14D321EU ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
tvättmaskin Siemens Manualer
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
29 Mars 2026
25 Mars 2026
25 Mars 2026
25 Mars 2026
25 Mars 2026
25 Mars 2026
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026