Smeg C8174DN2E Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Smeg C8174DN2E (12 sidor) i kategorin kylskåp. Denna manual har varit användbar för 8 personer och betygsatt av 4 användare till ett genomsnitt på 4.6 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
12
Nedladdningar
1.635
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | kylskåp |
| Modell: | C8174DN2E |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 240 g |
| Bredd: | 556 mm |
| Djup: | 549 mm |
| Höjd: | 1768 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 214 kWh |
| Ismaskin: | Nej |
| Sladdlängd: | 2.4 m |
| Fryskapacitet: | 4.5 kg/24h |
| Frysläge: | Bottom-placerade |
| antal stjärnor: | 4* |
| Semesterfunktion: | Ja |
| Temperaturlarm: | Ja |
| Kraftkälla: | AC |
| Kylmedium: | R600a |
| Antal kompressorer: | 1 |
| Ursprungsland: | Italien |
| Kylsystem: | Dynamisk (fläktassisterad) |
| Justerbara hyllor: | Ja |
| AC-ingångsspänning: | 100 - 240 V |
| Limskatt: | 5 g/min |
| Limstifts diameter: | 7 mm |
| Produktens färg: | Vit |
| Skärmtyp: | LCD |
| Kontrolltyp: | Röra |
| Vikt inkl. förpackning: | 63000 g |
| Lagringstid vid strömavbrott: | 11 h |
| AC-inspänning: | 230 - 240 V |
| Lamptyp: | LED |
| Energiklass: | E |
| Material, hölje: | Stål |
| Antal hyllor i frysen: | 5 |
| Dörrmontering: | Dörr-på-dörr |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Hängbar dörr: | Ja |
| Hyllor material: | Glas |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Ström: | 1.1 A |
| Total kapacitet netto: | 248 l |
| Bulleremission, klass: | C |
| Ljudnivå Lc IEC: | 37 dB |
| Klimatkategori: | SN-T |
| Minsta drifttemperatur: | 10 ° C |
| Maximal arbetstemperatur: | 43 ° C |
| Innerbelysning, kyl: | Ja |
| Automatisk avfrostning (kyl): | Ja |
| Antal vegetabiliska lådor: | 2 |
| Antal dörrfack, kylskåp: | 4 |
| Superkylningsfunktion: | Ja |
| Dörröppningslarm: | Ja |
| Installationsfack, bredd: | 560 mm |
| Installationsfack, djup: | 550 mm |
| Installationsfack, höjd: | 1771 mm |
| Ansluten effekt: | 140 W |
| Frys - Antal hyllor: | 3 |
| Fryskapacitet netto.: | 61 l |
| Funktion för snabbinfrysning: | Ja |
| Kylmediets vikt: | 48 g |
| Kylkapacitet netto: | 187 l |
| Frostfri (frys): | Ja |
| Kemikalieskatt (Sverige): | Ja |
| Kemikalieskattesänkning (Sverige): | 50 |
kylskåp Smeg Manualer
31 Mars 2026
29 Mars 2026
16 Februari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
kylskåp Manualer
Nyaste kylskåp Manualer
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026