Smeg CPF120IGMPBL Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg CPF120IGMPBL (66 sidor) i kategorin Ugn. Guiden har ansetts hjälpsam av 11 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.4 stjärnor baserat på 9 recensioner. Har du en fråga om Smeg CPF120IGMPBL eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | CPF120IGMPBL |
| Produkttyp: | Fristående köksspis |
| Inbyggd display: | Ja |
| Bredd: | 1200 mm |
| Djup: | 600 mm |
| Höjd: | 884 mm |
| Grill: | Ja |
| Antal funktioner: | 10 |
| Konvektionsmatlagning: | Ja |
| Elektronisk tändning: | Ja |
| Ugnens strömkälla: | Elektrisk |
| Antal ugnar: | 2 |
| Energiförbrukning (konventionell): | 1.09 kWh |
| Ugnsstorlek: | Medium |
| Självrengörande: | Ja |
| Övervärme: | Ja |
| Antal hyllor: | 2 galler |
| Bakplåt: | Ja |
| Produktens färg: | Svart |
| Kontrolltyp: | Rotary, Touch |
| Wok brännare: | Nej |
| Ugnens bruttokapacitet: | 79 l |
| Ugnens nettokapacitet: | 70 l |
| Antal nivåer: | 5 |
| Ugnens innermått (B x D x H): | 460 x 425 x 360 mm |
| Rengöringstyp: | Pyrolytisk |
| Inbyggd lampa: | Ja |
| Typ av spishäll: | Combi |
| Antal brännare / zoner matlagning: | 6 |
| Manöverplats: | Framsida |
| Effekt på platta/tillagningsyta 1: | 4200 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 2: | 1800 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 3: | 3000 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 4: | 1600 W |
| Topp och undervärme: | Ja |
| Normalkokning: | Ja |
| Typ av ytskikt: | Gjutjärn |
| Energiförbrukning (påtvingad konvektion): | 0.68 kWh |
| Anslutningseffekt (elektrisk): | 10900 W |
| Boost-funktionen: | Ja |
| Effekt på platta/tillagningsyta 5: | 2100 W |
| Ugnens dörröppning: | Nedfällbar öppning |
| Bottenvärme: | Ja |
| Ugnens placering: | Botten |
| Löstagbar ugnslucka: | Ja |
| Antal glaspaneler dörr: | 4 |
| Teleskophyllor: | Ja |
| Enkel att rengöra (ugn): | Ja |
| Ugn 2, storlek: | Medium |
| Ugn 2, strömkälla: | Elektrisk |
| Ugn 2, placering: | Botten |
| Ugn 2, nettokapacitet: | 63 l |
| Ugn 2, bruttokapacitet: | 79 l |
| Ugn 2, grill: | Ja |
| Ugn 2, energiförbrukning (normal): | 1.16 kWh |
| Ugnens invändiga ytbehandling: | Emalj |
| Topp, botten och fläkt: | Ja |
| Effekt på platta/tillagningsyta 6: | 1600 W |
| Kylfläkt för ugnslucka: | Ja |
| Ugn 2, Antal paneler med glasdörrar: | 3 |
| Ugn 2, dörröppning: | Nedfällbar öppning |
| Ugn 2, Antal hyllpositioner: | 5 |
| Ugn 2, vanlig tillagning: | Ja |
| Övre och nedre uppvärmning (ugn 2): | Ja |
| Ugn 2, innermått (B x D x H): | 460 x 425 x 360 mm |
| Ugn 2, konvektionstillagning: | Ja |
| Ugn 2, energiförbrukning (forcerad konvektion): | 0.77 kWh |
| Ugn 2, ångkokning: | Ja |
| Ugn 2, Topp, botten och fläkt: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg CPF120IGMPBL ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026