Smeg SFP750POPZ Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg SFP750POPZ (8 sidor) i kategorin Ugn. Guiden har ansetts hjälpsam av 12 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.1 stjärnor baserat på 4 recensioner. Har du en fråga om Smeg SFP750POPZ eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/8

1
2
3
4
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | SFP750POPZ |
| Bredd: | 597 mm |
| Djup: | 548 mm |
| Höjd: | 592 mm |
| Grill: | Ja |
| Typ av klocka: | Mekanisk |
| Konvektionsmatlagning: | Ja |
| Antal lampor: | 2 lamp(or) |
| Antal ugnar: | 1 |
| Energiförbrukning (konventionell): | 1.16 kWh |
| Energieffektivitetsindex (EEI): | 101.2 |
| Ugnsstorlek: | Medium |
| Ugnens termostatområde: | 50 - 280 ° C |
| Automatisk avstängning: | Ja |
| Självrengörande: | Ja |
| Snabb värme: | Ja |
| Produktens färg: | Brass, Cream colour |
| Kontrolltyp: | Rotations- |
| Ugnstyp: | Elektrisk ugn |
| Ugnens nettokapacitet: | 65 l |
| Antal nivåer: | 5 |
| Cool dörr: | Ja |
| Rengöringstyp: | Pyrolytisk |
| Dörrmaterial: | Glas |
| AC-inspänning: | 220-240 V |
| Lamptyp: | halogen |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Gångjärnssida: | Ned |
| Ström: | 13 A |
| Installationsfack, bredd: | 564 mm |
| Installationsfack, djup: | 560 mm |
| Installationsfack, höjd: | - mm |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Barnsäkert: | Ja |
| Ansluten effekt: | 3000 W |
| Inbyggd lampa: | Ja |
| Manöverplats: | Framsida |
| Klocka: | Ja |
| Typ av timer: | Digital |
| Totalt ugn (er) invändig kapacitet: | 65 l |
| Totalt ugn: | - W |
| Topp och undervärme: | Ja |
| Antal galler: | 3 |
| Installationsfack, höjd (min): | 583 mm |
| Installationsfack, höjd (max): | 585 mm |
| Normalkokning: | Ja |
| Energiförbrukning (påtvingad konvektion): | 0.83 kWh |
| Löstagbar ugnslucka: | Ja |
| Antal glaspaneler dörr: | 4 |
| Klar larm: | Ja |
| Pizzatillagningsfunktion: | Ja |
| Löstagbart glas i ugnsluckan: | Ja |
| Kylfläkt för ugnslucka: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg SFP750POPZ ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026