Smeg PGF32G Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg PGF32G (20 sidor) i kategorin Ugn. Guiden har ansetts hjälpsam av 9 personer och har ett genomsnittsbetyg på 5.0 stjärnor baserat på 5 recensioner. Har du en fråga om Smeg PGF32G eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/20

Downloaded from www.vandenborre.be
43
Inhoudsopgave
DEZE AANWIJZINGEN ZIJN ENKEL GELDIG VOOR DE LANDEN VAN BESTEMMING
WAARVAN DE IDENTIFICATIESYMBOLEN AANGEDUID WORDEN OP DE COVER
VAN DEZE HANDLEIDING.
AANWIJZINGEN VOOR DE GEBRUIKER: hier vindt u advies betreffende het
gebruik, de beschrijving van de bedieningen en de correcte handelingen
voor de reiniging en het onderhoud van het toestel.
AANWIJZINGEN VOOR DE INSTALLATEUR: deze zijn bedoeld voor de
gekwalificeerde technicus die de installatie, de indienststelling en de
keuring van het toestel moet uitvoeren.
1.GEBRUIKSVOORSCHRIFTEN ...............................................84
2.WAARSCHUWINGEN BETREFFENDE DE VEILIGHEID......86
3.ZORG VOOR HET MILIEU .....................................................88
4.MAAK U VERTROUWD MET UW TOESTEL.........................89
5.HET GEBRUIK VAN DE KOOKPLAAT...................................90
6.REINIGING EN ONDERHOUD...............................................92
7.PLAATSING IN HET WERKBLAD ..........................................94
8.AANPASSING AAN VERSCHILLENDE GASTYPES .............99
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | PGF32G |
| Inbyggd display: | Nej |
| Vikt: | 6300 g |
| Bredd: | 310 mm |
| Djup: | 512 mm |
| Höjd: | 70 mm |
| Elektronisk tändning: | Ja |
| Antal gasbrännare: | 2 |
| Säkerhetsventil: | Ja |
| Ursprungsland: | Italien |
| Yta: | Mätt |
| Produktens färg: | Rostfritt stål |
| Kontrolltyp: | Rotations- |
| Vikt inkl. förpackning: | 8100 g |
| Wok brännare: | Ja |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Installationsfack, bredd: | 292 mm |
| Installationsfack, djup: | 494 mm |
| Typ av spishäll: | Gas |
| Antal brännare / zoner matlagning: | 2 |
| Kokzon 1, form: | Rund |
| Kokzon 2, form: | Rund |
| Typ av platta/tillagningsyta 1: | Stor |
| Placering av platta/tillagningsyta 2: | Mitten fram |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 2: | gas |
| Typ av platta/tillagningsyta 2: | Sjudning |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 1: | gas |
| Placering av platta/tillagningsyta 1: | Mitten bak |
| Manöverplats: | Övre främre |
| Effekt på platta/tillagningsyta 1: | 2500 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 2: | 1050 W |
| Typ av ytskikt: | Rostfritt stål |
| Anslutningseffekt (elektrisk): | - W |
| Anslutningseffekt (gas): | - W |
| Material i hällstativ: | Gjutjärn |
| Spisens bredd, storlek: | 31 cm |
| Integrerad huva: | Nej |
| Kemikalieskatt (Sverige): | Nej |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg PGF32G ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026