Smeg FAB10RDSN5 Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Smeg FAB10RDSN5 (14 sidor) i kategorin kylskåp. Denna manual har varit användbar för 23 personer och betygsatt av 5 användare till ett genomsnitt på 4.8 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
14
Nedladdningar
1.349
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | kylskåp |
| Modell: | FAB10RDSN5 |
| Inbyggd display: | Nej |
| Vikt: | 43000 g |
| Bredd: | 545 mm |
| Djup: | 659 mm |
| Höjd: | 970 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 142 kWh |
| Sladdlängd: | 1.8 m |
| Förpackningens bredd: | 630 mm |
| Fryskapacitet: | 2.6 kg/24h |
| Frysläge: | Högst placerad |
| antal stjärnor: | 4* |
| Kylmedium: | R600a |
| Antal kompressorer: | 1 |
| Justerbara fötter: | Ja |
| Kylsystem: | Statiskt |
| Djup utan handtag: | 659 mm |
| Justerbara hyllor: | Ja |
| Produktens färg: | Black, Brown, Red, White, Yellow |
| Kontrolltyp: | Rotations- |
| Låddjup: | 740 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 52000 g |
| Typ av strömkontakt: | Typ F |
| Lagringstid vid strömavbrott: | 9 h |
| Djup med öppen dörr: | 1085 mm |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Lamptyp: | LED |
| Energiklass: | E |
| Material, hölje: | Stål |
| Antal hyllor i frysen: | 3 |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Hyllor material: | Glas |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Ström: | 0.42 A |
| Total kapacitet netto: | 122 l |
| Bulleremission, klass: | C |
| Ljudnivå Lc IEC: | 37 dB |
| Klimatkategori: | SN-T |
| Minsta drifttemperatur: | 10 ° C |
| Maximal arbetstemperatur: | 43 ° C |
| Innerbelysning, kyl: | Ja |
| Frostfri (kyl): | Nej |
| Automatisk avfrostning (kyl): | Ja |
| Antal vegetabiliska lådor: | 1 |
| Antal dörrfack, kylskåp: | 3 |
| Fryskapacitet netto.: | 17 l |
| Funktion för snabbinfrysning: | Ja |
| Kylkapacitet netto: | 105 l |
| Dörröppningsvinkel: | 120 ° |
| Bredd med öppen dörr: | 842 mm |
| Justering av fötter: | 10 mm |
| Frostfri (frys): | Nej |
kylskåp Smeg Manualer
31 Mars 2026
29 Mars 2026
16 Februari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
kylskåp Manualer
Nyaste kylskåp Manualer
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026