Smeg FAB28LVE1 Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Smeg FAB28LVE1 (21 sidor) i kategorin kylskåp. Denna manual har varit användbar för 17 personer och betygsatt av 3 användare till ett genomsnitt på 4.3 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
21
Nedladdningar
1.427
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | kylskåp |
| Modell: | FAB28LVE1 |
| Färg på produkten: | Zwart |
| Inbyggd display: | Nej |
| Vikt: | 22226 g |
| Bredd: | 1176 mm |
| Djup: | 1112 mm |
| Höjd: | 445 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 180 kWh |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A++ |
| Fryskapacitet: | 2 kg/24h |
| Avfrostningsfunktion: | Ja |
| Husmaterial: | Staal |
| Frysläge: | Högst placerad |
| antal stjärnor: | 4* |
| Lätt att städa: | Ja |
| Flaskställ: | Ja |
| LED-indikatorer: | Nee |
| Antal kompressorer: | 1 |
| Termostat: | Ja |
| Indikator ljus: | Nee |
| Kokyta form: | Ovaal |
| Antal tallrikar/ställ: | 2 |
| Produktens färg: | Grön |
| Lagringstid vid strömavbrott: | 12 h |
| Djup med öppen dörr: | 780 mm |
| Antal hyllor i frysen: | 3 |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Isbricka: | Ja |
| Gångjärnssida: | Vänster |
| Hängbar dörr: | Nej |
| Total kapacitet netto: | 248 l |
| Ljudnivå Lc IEC: | 39 dB |
| Klimatkategori: | SN-T |
| Frostfri (kyl): | Nej |
| Multi-luftflödessystem (kyl): | Ja |
| Antal vegetabiliska lådor: | 1 |
| Äggfack: | Ja |
| Ansluten effekt: | 90 W |
| Fryskapacitet netto.: | 26 l |
| Fryskapacitet brutto: | - l |
| Total kapacitet, brutto: | 2565 l |
| Kylkapacitet brutto: | 230 l |
| Kylkapacitet netto: | 222 l |
| Färska zon fack: | Ja |
| Porttyp: | Single |
| Dörröppningsvinkel: | 90 ° |
| Frostfri (frys): | Nej |
kylskåp Smeg Manualer
31 Mars 2026
29 Mars 2026
16 Februari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
kylskåp Manualer
Nyaste kylskåp Manualer
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026