Smeg FAB28RDCC5 Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Smeg FAB28RDCC5 (16 sidor) i kategorin kylskåp. Denna manual har varit användbar för 6 personer och betygsatt av 8 användare till ett genomsnitt på 4.2 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
16
Nedladdningar
1.528
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | kylskåp |
| Modell: | FAB28RDCC5 |
| Färg på produkten: | Black, Grey, Orange |
| Inbyggd display: | Nej |
| Vikt: | 1700 g |
| Bredd: | 601 mm |
| Djup: | 788 mm |
| Höjd: | 160 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 130 kWh |
| Sladdlängd: | 1.8 m |
| Fryskapacitet: | 2.6 kg/24h |
| Användarmanual: | Ja |
| Husmaterial: | Glasvezel |
| Frysläge: | Högst placerad |
| antal stjärnor: | 4* |
| Flaskställ: | Ja |
| Antal kompressorer: | 1 |
| Automatisk avfrostning (frys): | Nej |
| Djup utan handtag: | 728 mm |
| Justerbara hyllor: | Ja |
| Längd: | 810 mm |
| Konstruktionstyp: | Montagekit |
| Batterier krävs: | Ja |
| Fjärrkontroll ingår: | Nee |
| Typ produkt: | Vliegtuig |
| Maträtt: | 1:8 |
| Fortplantning: | Ja |
| Vingspann: | 840 mm |
| Vingyta: | 2400 cm² |
| Produktens färg: | Red, White |
| Lagringstid vid strömavbrott: | 9 h |
| Djup med öppen dörr: | 1197 mm |
| AC-inspänning: | 220-240 V |
| Lamptyp: | LED |
| Energiklass: | D |
| Antal hyllor i frysen: | 3 |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Hyllor material: | Glas |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Total kapacitet netto: | 270 l |
| Bulleremission, klass: | B |
| Ljudnivå Lc IEC: | 35 dB |
| Klimatkategori: | SN-T |
| Minsta drifttemperatur: | 10 ° C |
| Maximal arbetstemperatur: | 43 ° C |
| Innerbelysning, kyl: | Ja |
| Frostfri (kyl): | Nej |
| Automatisk avfrostning (kyl): | Ja |
| Multi-luftflödessystem (kyl): | Ja |
| Antal vegetabiliska lådor: | 1 |
| Antal dörrfack, kylskåp: | 4 |
| Dörröppningslarm: | Ja |
| Ansluten effekt: | 90 W |
| Fryskapacitet netto.: | 26 l |
| Kylkapacitet netto: | 244 l |
| Färska zon fack: | Ja |
| Bredd med öppen dörr: | 926 mm |
| Frostfri (frys): | Nej |
kylskåp Smeg Manualer
31 Mars 2026
29 Mars 2026
16 Februari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
kylskåp Manualer
Nyaste kylskåp Manualer
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026