Smeg FAB28RDYVC5 Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Smeg FAB28RDYVC5 (46 sidor) i kategorin kylskåp. Denna manual har varit användbar för 18 personer och betygsatt av 4 användare till ett genomsnitt på 4.4 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
46
Nedladdningar
655
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | kylskåp |
| Modell: | FAB28RDYVC5 |
| Vikt: | 73500 g |
| Bredd: | 601 mm |
| Djup: | 788 mm |
| Höjd: | 1500 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 130 kWh |
| Sladdlängd: | 1.8 m |
| Fryskapacitet: | 2.6 kg/24h |
| Frysläge: | Högst placerad |
| antal stjärnor: | 4* |
| Temperaturlarm: | Ja |
| Kylmedium: | R600a |
| Automatisk avfrostning (frys): | Nej |
| Antibakteriell beläggning: | Ja |
| Kylsystem: | Statiskt |
| Djup utan handtag: | 728 mm |
| Justerbar termostat: | Ja |
| Justerbara hyllor: | Ja |
| Produktens färg: | Gul |
| Vikt inkl. förpackning: | 85600 g |
| Typ av strömkontakt: | Typ F |
| Lagringstid vid strömavbrott: | 9 h |
| Djup med öppen dörr: | 1197 mm |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Lamptyp: | LED |
| Energiklass: | D |
| Material, hölje: | Stål |
| Antal hyllor i frysen: | 2 |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Hyllor material: | Glas |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Ström: | 1 A |
| Total kapacitet netto: | 270 l |
| Bulleremission, klass: | B |
| Ljudnivå Lc IEC: | 35 dB |
| Klimatkategori: | SN-ST |
| Minsta drifttemperatur: | 10 ° C |
| Maximal arbetstemperatur: | 43 ° C |
| Innerbelysning, kyl: | Ja |
| Automatisk avfrostning (kyl): | Ja |
| Multi-luftflödessystem (kyl): | Ja |
| Antal vegetabiliska lådor: | 1 |
| Antal dörrfack, kylskåp: | 3 |
| Dörröppningslarm: | Ja |
| Ansluten effekt: | 90 W |
| Frys - Antal hyllor: | 1 |
| Fryskapacitet netto.: | 26 l |
| Kylkapacitet netto: | 244 l |
| Dörröppningsvinkel: | 110 ° |
| Bredd med öppen dörr: | 764 mm |
| Multi-luftflödessystem (frys): | Ja |
| Dörrfack för flaskor: | Ja |
kylskåp Smeg Manualer
31 Mars 2026
29 Mars 2026
16 Februari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
kylskåp Manualer
Nyaste kylskåp Manualer
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026