Smeg FAB28RPG3 Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Smeg FAB28RPG3 (22 sidor) i kategorin kylskåp. Denna manual har varit användbar för 23 personer och betygsatt av 3 användare till ett genomsnitt på 5.0 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
22
Nedladdningar
1.778
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | kylskåp |
| Modell: | FAB28RPG3 |
| Inbyggd display: | Nej |
| Bredd: | 601 mm |
| Djup: | 768 mm |
| Höjd: | 1530 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 139 kWh |
| Sladdlängd: | 1.8 m |
| Fryskapacitet: | 2 kg/24h |
| Frysläge: | Högst placerad |
| antal stjärnor: | 4* |
| Flaskställ: | Ja |
| Kylmedium: | R600a |
| Antal kompressorer: | 1 |
| Automatisk avfrostning (frys): | Nej |
| Justerbara fötter: | Ja |
| Antibakteriell beläggning: | Ja |
| Djup utan handtag: | 728 mm |
| Produktens färg: | Grön |
| Kontrolltyp: | Rotations- |
| Lagringstid vid strömavbrott: | 12 h |
| Djup med öppen dörr: | 1197 mm |
| AC-inspänning: | 220-240 V |
| Lamptyp: | LED |
| Energiklass: | G |
| Antal hyllor i frysen: | 3 |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Hängbar dörr: | Nej |
| Hyllor material: | Härdat glas |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Strömkälla: | Elektrisk |
| Ström: | 1 A |
| Total kapacitet netto: | 270 l |
| Bulleremission, klass: | C |
| Ljudnivå Lc IEC: | 38 dB |
| Klimatkategori: | SN-T |
| Minsta drifttemperatur: | 10 ° C |
| Maximal arbetstemperatur: | 43 ° C |
| Innerbelysning, kyl: | Ja |
| Frostfri (kyl): | Nej |
| Automatisk avfrostning (kyl): | Ja |
| Multi-luftflödessystem (kyl): | Ja |
| Antal vegetabiliska lådor: | 2 |
| Antal dörrfack, kylskåp: | 4 |
| Dörröppningslarm: | Ja |
| Barnsäkert: | Nej |
| Ansluten effekt: | 90 W |
| Fryskapacitet netto.: | 26 l |
| Fryskapacitet brutto: | 26 l |
| Total kapacitet, brutto: | 281 l |
| Kylkapacitet brutto: | 230 l |
| Kylkapacitet netto: | 223 l |
| Färska zon fack: | Ja |
| Dörröppningsvinkel: | 110 ° |
| Bredd med öppen dörr: | 926 mm |
| Justering av fötter: | 15 mm |
| Frostfri (frys): | Nej |
| Färskzon-fack nettokapacitet: | 21 l |
kylskåp Smeg Manualer
31 Mars 2026
29 Mars 2026
16 Februari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
kylskåp Manualer
Nyaste kylskåp Manualer
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026