Smeg FAB40P Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg FAB40P (18 sidor) i kategorin kylskåp. Guiden har ansetts hjälpsam av 10 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.6 stjärnor baserat på 4 recensioner. Har du en fråga om Smeg FAB40P eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | kylskåp |
| Modell: | FAB40P |
| Enhetsplacering: | Vrijstaand |
| Typ av operation: | Buttons, Rotary |
| Färg på produkten: | Wit |
| Dörrgångjärn: | Links |
| Inbyggd display: | Ja |
| Värmekälla: | Electrisch |
| Vikt: | 61000 g |
| Bredd: | 596 mm |
| Djup: | 636 mm |
| Höjd: | 850 mm |
| Nettoskatt: | 1100 W |
| Årlig energiförbrukning: | 314 kWh |
| Energiförbrukning: | 0.86 kWh/24h |
| Typ av laddare: | Voorbelading |
| Torksystem: | Warmtepomp |
| Sladdlängd: | 2 m |
| Fördröjd starttimer: | Ja |
| Startfördröjning: | 24 uur |
| Indikering av återstående tid: | Ja |
| Barnlås: | Ja |
| Torkningsklass: | A |
| Cykelns längd: | 137 min |
| Ljudnivå: | 66 dB |
| Anti-veck funktion: | Ja |
| Energie-efficiëntieklasse: | A++ |
| Energie consumptie: | 1.73 kWu |
| Årlig-energiförbrukning: | 211 kWu |
| Fryskapacitet: | 8 kg/24h |
| Avfrostningsfunktion: | Ja |
| Inbyggd frys: | Ja |
| Varningssignal: | Ja |
| Strömförbrukning (i standby): | 1.5 W |
| Strömförbrukning (när avstängd): | 0.15 W |
| Belysning i trumma: | Ja |
| Nuvarande omdöme: | 10 A |
| Nominell kapacitet: | 7 kg |
| AC-ingångsspänning: | 220-240 V |
| AC-ingångsfrekvens: | 50 Hz |
| Indikatorfilterrengöring: | Ja |
| Torkprogram: | Wool, Delicate/silk, Jeans/denim, Cotton |
| Trumtyp: | Raathoning |
| Produktens färg: | Beige |
| Lagringstid vid strömavbrott: | 18 h |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Hängbar dörr: | Nej |
| Ljudnivå Lc IEC: | 43 dB |
| Klimatkategori: | ST (subtropisk) |
| Ansluten effekt: | 90 W |
| Fryskapacitet netto.: | 76 l |
| Total kapacitet, brutto: | 400 l |
| Kylkapacitet netto: | 310 l |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg FAB40P ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
kylskåp Smeg Manualer
31 Mars 2026
29 Mars 2026
16 Februari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
kylskåp Manualer
Nyaste kylskåp Manualer
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026