Smeg FC182PMNE Bruksanvisning
Smeg Kyl-frys kombinationer FC182PMNE
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg FC182PMNE (38 sidor) i kategorin Kyl-frys kombinationer. Guiden har ansetts hjälpsam av 8 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.7 stjärnor baserat på 3 recensioner. Har du en fråga om Smeg FC182PMNE eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/38

No-FrostCombi Refrigerator
Fridge - Freezer
User manual
No-Frost Kühl-/Gefrierkombination
Betriebsanleitung
Combine Froid Ventile
CongelateurRéfrigérateur -
Guide d’utilisation
No-Frost Combi rigoriferoF
Frigo - Congelatore
Istruzioni per l'uso
FC182PMNE
FC182PXNE
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Kyl-frys kombinationer |
| Modell: | FC182PMNE |
| Färg på produkten: | Wit |
| Inbyggd display: | Ja |
| Bredd: | 600 mm |
| Djup: | 641.7 mm |
| Höjd: | 110 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 263 kWh |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A |
| Fryskapacitet: | 12 kg/24h |
| Antal lampor: | 3 gloeilamp(en) |
| Typ lampa: | Fluorescerend |
| Frysläge: | Bottom-placerade |
| antal stjärnor: | 4* |
| Semesterfunktion: | Ja |
| Temperaturlarm: | Ja |
| Strömlampa: | 14 W |
| Antal kompressorer: | 1 |
| Automatisk avfrostning (frys): | Ja |
| Typ av strömkälla: | AC |
| Kylsystem: | Ventilerad |
| Beslag/fottyp: | T15 |
| Lampans livslängd: | - uur |
| Färg ljus: | Koel wit |
| Färgtemperatur: | 6400 K |
| Lampa(r) ingår: | Ja |
| Spänningslampa: | 230 V |
| Lämplig för typ av ljus: | Oriëntatie |
| Lämplig plats: | Children's room, Office, Study |
| AC-ingångsspänning: | 230 V |
| AC-ingångsfrekvens: | 50 Hz |
| Produktens färg: | Beige |
| Skärmtyp: | LCD |
| Kontrolltyp: | Röra |
| Lagringstid vid strömavbrott: | 18 h |
| Djup med öppen dörr: | 1197.5 mm |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Lamptyp: | LED |
| Antal hyllor i frysen: | 3 |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Isbricka: | Ja |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Hängbar dörr: | Ja |
| Hyllor material: | Härdat glas |
| Strömkälla: | Elektrisk |
| Ström: | 0.74 A |
| Total kapacitet netto: | 324 l |
| Ljudnivå Lc IEC: | 42 dB |
| Klimatkategori: | SN-T |
| Minsta drifttemperatur: | 10 ° C |
| Maximal arbetstemperatur: | 43 ° C |
| Innerbelysning, kyl: | Ja |
| Frostfri (kyl): | Ja |
| Automatisk avfrostning (kyl): | Ja |
| Multi-luftflödessystem (kyl): | Ja |
| Antal vegetabiliska lådor: | 1 |
| Antal dörrfack, kylskåp: | 3 |
| Äggfack: | Ja |
| Superkylningsfunktion: | Ja |
| Dörröppningslarm: | Ja |
| Barnsäkert: | Ja |
| Ansluten effekt: | 166 W |
| Frys - Antal hyllor: | 3 |
| Fryskapacitet netto.: | 94 l |
| Fryskapacitet brutto: | 104 l |
| Funktion för snabbinfrysning: | Ja |
| Total kapacitet, brutto: | 341 l |
| Kylkapacitet brutto: | 237 l |
| Kylkapacitet netto: | 230 l |
| Färska zon fack: | Ja |
| Bredd med öppen dörr: | 598 mm |
| Frostfri (frys): | Ja |
| Färskzon-fack nettokapacitet: | 22 l |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg FC182PMNE ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Kyl-frys kombinationer Smeg Manualer
9 Januari 2025
9 Januari 2025
9 Januari 2025
9 Januari 2025
14 Oktober 2024
14 Oktober 2024
13 Oktober 2024
13 Oktober 2024
12 Oktober 2024
12 Oktober 2024
Kyl-frys kombinationer Manualer
Nyaste Kyl-frys kombinationer Manualer
3 April 2025
2 April 2025
25 Februari 2025
25 Februari 2025
6 Februari 2025
25 Januari 2025
10 Januari 2025
10 Januari 2025
10 Januari 2025
10 Januari 2025