Smeg FD14ES Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg FD14ES (22 sidor) i kategorin kylskåp. Guiden har ansetts hjälpsam av 22 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.3 stjärnor baserat på 7 recensioner. Har du en fråga om Smeg FD14ES eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/22

Congelatore - Frigorifero / Manuale per l’usoIT
FD14EW
FD14ES
Congélateur - Réfrigérateur / Guide D’utilisationFR
Refrigerador - Congelador / Manual de UsoES
Fridge - Freezer / User ManualEN
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | kylskåp |
| Modell: | FD14ES |
| Inbyggd display: | Nej |
| Vikt: | 39000 g |
| Bredd: | 540 mm |
| Djup: | 570 mm |
| Höjd: | 1450 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 177 kWh |
| Ismaskin: | Nej |
| Sladdlängd: | 1.5 m |
| Förpackningens bredd: | 578 mm |
| Fryskapacitet: | 2.6 kg/24h |
| Frysläge: | Högst placerad |
| antal stjärnor: | 4* |
| Energieffektivitetsindex (EEI): | 100 |
| Kylmedium: | R600a |
| Antal kompressorer: | 1 |
| Automatisk avfrostning (frys): | Nej |
| Justerbara hyllor: | Ja |
| Produktens färg: | Silver |
| Kontrolltyp: | Rotations- |
| Låddjup: | 600 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 42000 g |
| Typ av strömkontakt: | Typ F |
| Lagringstid vid strömavbrott: | 9.9 h |
| Djup med öppen dörr: | 1106.5 mm |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Energiklass: | E |
| Antal hyllor i frysen: | 4 |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Isbricka: | Ja |
| Hyllor material: | Glas |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Ström: | 0.57 A |
| Total kapacitet netto: | 213 l |
| Bulleremission, klass: | C |
| Ljudnivå Lc IEC: | 41 dB |
| Klimatkategori: | N-ST |
| Minsta drifttemperatur: | 16 ° C |
| Maximal arbetstemperatur: | 38 ° C |
| Innerbelysning, kyl: | Ja |
| Frostfri (kyl): | Nej |
| Automatisk avfrostning (kyl): | Ja |
| Antal vegetabiliska lådor: | 1 |
| Antal dörrfack, kylskåp: | 3 |
| Äggfack: | Ja |
| Ansluten effekt: | 122 W |
| Frys - Antal hyllor: | 1 |
| Fryskapacitet netto.: | 42 l |
| Kylkapacitet netto: | 171 l |
| Färska zon fack: | Ja |
| Bredd med öppen dörr: | 658.5 mm |
| Frostfri (frys): | Nej |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg FD14ES ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
kylskåp Smeg Manualer
31 Mars 2026
29 Mars 2026
16 Februari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
kylskåp Manualer
Nyaste kylskåp Manualer
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026