Smeg FQ55FNDE Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg FQ55FNDE (31 sidor) i kategorin kylskåp. Guiden har ansetts hjälpsam av 22 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.7 stjärnor baserat på 5 recensioner. Har du en fråga om Smeg FQ55FNDE eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/31

Manual de instrucciones
en
it
Instruction Manual
Manuale di istruzioni
pt
fr
sv
es
da
fin
no
Notice d'Utilisation
Bruksanvisning
Brugsvejledning
Käyttöohje
Bruksanvisning
Gebruiksaanwijzing
nl
ru
de
pl
uk
Bedienungsanleitung
Instrukcja użytkowania
Посібник користувача
FQ55FNDE
FQ55FXDE
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | kylskåp |
| Modell: | FQ55FNDE |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 114000 g |
| Bredd: | 840 mm |
| Djup: | 790 mm |
| Höjd: | 1825 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 302 kWh |
| Antal fryslådor: | 2 |
| Ismaskin: | Nej |
| Sladdlängd: | 2.4 m |
| Förpackningens bredd: | 907 mm |
| Fryskapacitet: | 10.7 kg/24h |
| Frysläge: | Bottom-placerade |
| antal stjärnor: | 4* |
| Semesterfunktion: | Ja |
| Temperaturlarm: | Ja |
| Flaskställ: | Nej |
| Energieffektivitetsindex (EEI): | 100 |
| Antal kompressorer: | 1 |
| Wi-Fi: | Nej |
| Automatisk avfrostning (frys): | Ja |
| Justerbara fötter: | Ja |
| Ursprungsland: | Turkiet |
| Kylsystem: | Dynamisk (fläktassisterad) |
| Justerbar termostat: | Ja |
| Luftfilter: | Ja |
| Justerbara hyllor: | Ja |
| Produktdesign: | Franska dörrar |
| Infällda handtag: | Nej |
| Produktens färg: | Svart |
| Skärmtyp: | LCD |
| Kontrolltyp: | Röra |
| Låddjup: | 817 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 125000 g |
| Typ av strömkontakt: | Typ F |
| Lagringstid vid strömavbrott: | 18 h |
| AC-inspänning: | 230 V |
| Lamptyp: | LED |
| Energiklass: | E |
| Material, hölje: | Metall |
| Antal hyllor i frysen: | 3 |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Isbricka: | Ja |
| Redo för anpassad panel: | Nej |
| Gångjärnssida: | Sida vid sida |
| Hyllor material: | Glas |
| Energieffektivitetsskalning: | A till F |
| Ström: | 0.9 A |
| Total kapacitet netto: | 539 l |
| Bulleremission, klass: | B |
| Ljudnivå Lc IEC: | 35 dB |
| Klimatkategori: | SN-N |
| Minsta drifttemperatur: | 10 ° C |
| Maximal arbetstemperatur: | 38 ° C |
| Innerbelysning, kyl: | Ja |
| Frostfri (kyl): | Ja |
| Automatisk avfrostning (kyl): | Ja |
| Multi-luftflödessystem (kyl): | Ja |
| Antal vegetabiliska lådor: | 2 |
| Antal dörrfack, kylskåp: | 6 |
| Äggfack: | Ja |
| Dörröppningslarm: | Ja |
| Strömväxlingsteknik: | Ja |
| Barnsäkert: | Ja |
| Bluetooth: | Nej |
| Harmonized System (HS)-kod: | 841810 |
| Ansluten effekt: | 160 W |
| Frys - Antal hyllor: | 2 |
| Fryskapacitet netto.: | 152 l |
| Funktion för snabbinfrysning: | Ja |
| Kylkapacitet netto: | 387 l |
| Färska zon fack: | Nej |
| Styrhjul: | Ja |
| Vattenberedare: | Nej |
| Frostfri (frys): | Ja |
| Avfrosta vattenutlopp: | Ja |
| Avjonisering: | Ja |
| Tullens varukod, tulltaxa (TARIC): | 84181020 |
| Burkhylla: | Nej |
| Multi-luftflödessystem (frys): | Ja |
| Innerbelysning, frys: | Nej |
| Anti-lukt filter: | Ja |
| Displayens placering: | På dörren |
| Dörrfack för flaskor: | Nej |
| Dörrfackens material: | Plast |
| Automatisk stängningssystem: | Nej |
| Indikerar hög temperatur: | Ja |
| Teleskopisk låda: | Ja |
| Antal ägghyllor: | 1 |
| Flaskhållare i dörren: | Nej |
| Blue light-teknik: | Ja |
| Ändringsbart utrymme: | Nej |
| Antal dörrar, frys: | 2 |
| Dörrfackens ytbehandling: | Kromad ram |
| Hyllans typ av ytbehandling: | Kromad ram |
| Frys - antal kompressorer: | 1 |
| Snabbnedkylningsfunktion: | Ja |
| Diskens djup: | Nej |
| Dryckdörr: | Nej |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg FQ55FNDE ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
kylskåp Smeg Manualer
31 Mars 2026
29 Mars 2026
16 Februari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
kylskåp Manualer
Nyaste kylskåp Manualer
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026