Smeg FD14FS Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Smeg FD14FS (2 sidor) i kategorin kylskåp. Denna manual har varit användbar för 11 personer och betygsatt av 8 användare till ett genomsnitt på 4.1 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
2
Nedladdningar
341
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | kylskåp |
| Modell: | FD14FS |
| Färg på produkten: | Zwart |
| Inbyggd display: | Nej |
| Vikt: | 39000 g |
| Bredd: | 540 mm |
| Djup: | 570 mm |
| Höjd: | 1440 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 212 kWh |
| Energiförbrukning: | 212 kWh/24h |
| Ismaskin: | Nej |
| Sladdlängd: | 1.5 m |
| Förpackningens vikt: | 9710 g |
| Förpackningens bredd: | 440 mm |
| Djuppackning: | 350 mm |
| Förpackningshöjd: | 350 mm |
| Fryskapacitet: | 2 kg/24h |
| Frysläge: | Högst placerad |
| antal stjärnor: | 4* |
| Semesterfunktion: | Nej |
| Flaskställ: | Ja |
| Antal kompressorer: | 1 |
| Förpackningsmått (BxDxH): | 440 x 350 x 350 mm |
| Material: | Cellulose, Glass |
| Medium effekt subwoofer: | 220 W |
| Diameter drivrutin subwoofer (imperiaal): | 12.1 " |
| Subwoofertyp: | Actieve subwoofer |
| Subwooferns frekvensområde: | 24 - 150 Hz |
| Subwooferns bredd: | 270 mm |
| Höjd på subwoofern: | 330 mm |
| Subwooferns djup: | 270 mm |
| Vikt subwoofer: | 8500 g |
| Trådlös subwoofer: | Ja |
| Antal subwoofers: | 1 |
| Strömförbrukning (typiskt): | 0.32 W |
| Diameter drivrutin för subwoofer: | 308 mm |
| Crossover subwoofer frekvenser: | 50 - 150 Hz |
| Produktens färg: | Silver |
| Lagringstid vid strömavbrott: | 14 h |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Energiklass: | F |
| Material, hölje: | Metall |
| Antal hyllor i frysen: | 3 |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Redo för anpassad panel: | Nej |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Hängbar dörr: | Ja |
| Hyllor material: | Glas |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Total kapacitet netto: | 213 l |
| Bulleremission, klass: | C |
| Ljudnivå Lc IEC: | 41 dB |
| Innerbelysning, kyl: | Ja |
| Frostfri (kyl): | Nej |
| Automatisk avfrostning (kyl): | Ja |
| Antal vegetabiliska lådor: | 1 |
| Antal dörrfack, kylskåp: | 3 |
| Superkylningsfunktion: | Nej |
| Ansluten effekt: | 122 W |
| Frys - Antal hyllor: | 1 |
| Fryskapacitet netto.: | 42 l |
| Fryskapacitet brutto: | 43 l |
| Funktion för snabbinfrysning: | Nej |
| Total kapacitet, brutto: | 216 l |
| Kylkapacitet brutto: | 173 l |
| Kylkapacitet netto: | 171 l |
| Färska zon fack: | Nej |
| Bredd med öppen dörr: | 659 mm |
| Frostfri (frys): | Nej |
| Innerbelysning, frys: | Nej |
kylskåp Smeg Manualer
31 Mars 2026
29 Mars 2026
16 Februari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
kylskåp Manualer
Nyaste kylskåp Manualer
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026