Smeg FD43PHNF2 Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Smeg FD43PHNF2 (16 sidor) i kategorin kylskåp. Denna manual har varit användbar för 13 personer och betygsatt av 5 användare till ett genomsnitt på 4.7 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
16
Nedladdningar
241
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | kylskåp |
| Modell: | FD43PHNF2 |
| Färg på produkten: | Black, Grey |
| Inbyggd display: | Ja |
| Bredd: | 137 mm |
| Djup: | 483 mm |
| Höjd: | 203 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 373 kWh |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A+ |
| Fryskapacitet: | 5 kg/24h |
| Avfrostningsfunktion: | Ja |
| Frysläge: | Högst placerad |
| antal stjärnor: | 4* |
| Antal kompressorer: | 1 |
| Termostat: | Ja |
| Måttenhet temperatur: | F, °C |
| Batteri/batteritid: | 2 jaar |
| Klockfunktion: | Ja |
| Visning av klocka/datum: | Ja |
| Mätfunktioner: | Indoor barometer, Indoor hygrometer, Indoor thermometer, Outdoor barometer, Outdoor hygrometer, Outdoor thermometer, Anemometer (wind speed) |
| Meetfunktions trendvisning: | Barometer, Hygrometer, Thermometer |
| senaste väderstationsdata: | Barometer, Hygrometer, Thermometer |
| Väderprognos: | Ja |
| Batteriteknik: | Alkaline |
| Batterityp: | AA |
| Antal batterier (mottagare): | 3 |
| Fuktighetsmätområde (utomhus) (HH): | 1 - 99 procent |
| Temperaturmätningsområde (utanför) (TT): | -40 - 70 °C |
| Antal batterier (sensor): | 4 |
| Fuktighetsmätområde (inomhus) (HH): | 16 - 98 procent |
| Temperaturmätningsområde (inuti) (TT): | 0 - 50 °C |
| DCF radioklocka: | Ja |
| Utomhussensorområde: | 100 m |
| Månfas: | Ja |
| Mätområde för vindhastighet: | 0 - 44 m/s |
| Mätenhet för vindhastighet: | km/h, mph |
| Produktens färg: | Vit |
| Formfaktor: | Upprätt |
| Lagringstid vid strömavbrott: | 7 h |
| AC-inspänning: | 230 V |
| Antal hyllor i frysen: | 3 |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Isbricka: | Ja |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Hängbar dörr: | Ja |
| Total kapacitet netto: | 423 l |
| Ljudnivå Lc IEC: | 43 dB |
| Klimatkategori: | N-T |
| Innerbelysning, kyl: | Ja |
| Antal vegetabiliska lådor: | 2 |
| Äggfack: | Ja |
| Ansluten effekt: | - W |
| Fryskapacitet netto.: | 99 l |
| Fryskapacitet brutto: | - l |
| Frysfritt system: | Ja |
| Total kapacitet, brutto: | 435 l |
| Kylkapacitet brutto: | - l |
| Kylkapacitet netto: | 324 l |
| Porttyp: | Dubbel |
kylskåp Smeg Manualer
31 Mars 2026
29 Mars 2026
16 Februari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
kylskåp Manualer
Nyaste kylskåp Manualer
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026