Smeg FD84EN4HM Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Smeg FD84EN4HM (2 sidor) i kategorin kylskåp. Denna manual har varit användbar för 10 personer och betygsatt av 6 användare till ett genomsnitt på 4.1 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
2
Nedladdningar
870
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | kylskåp |
| Modell: | FD84EN4HM |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 106500 g |
| Bredd: | 840 mm |
| Djup: | 750 mm |
| Höjd: | 1860 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 296 kWh |
| Ismaskin: | Ja |
| Sladdlängd: | 2.1 m |
| Fryskapacitet: | 9 kg/24h |
| Frysläge: | Högst placerad |
| antal stjärnor: | 4* |
| Semesterfunktion: | Ja |
| Temperaturlarm: | Ja |
| Antal kompressorer: | 1 |
| Djup utan handtag: | 750 mm |
| Produktens färg: | Beige |
| Skärmtyp: | LCD |
| Kontrolltyp: | Röra |
| Lagringstid vid strömavbrott: | 12 h |
| AC-inspänning: | 220-240 V |
| Lamptyp: | LED |
| Energiklass: | E |
| Antal hyllor i frysen: | 4 |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Hängbar dörr: | Ja |
| Hyllor material: | Glas |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Total kapacitet netto: | 587 l |
| Bulleremission, klass: | C |
| Ljudnivå Lc IEC: | 41 dB |
| Klimatkategori: | SN-T |
| Minsta drifttemperatur: | 10 ° C |
| Maximal arbetstemperatur: | 43 ° C |
| Innerbelysning, kyl: | Ja |
| Frostfri (kyl): | Ja |
| Automatisk avfrostning (kyl): | Ja |
| Multi-luftflödessystem (kyl): | Ja |
| Antal vegetabiliska lådor: | 2 |
| Äggfack: | Ja |
| Superkylningsfunktion: | Ja |
| Dörröppningslarm: | Ja |
| Strömväxlingsteknik: | Ja |
| Barnsäkert: | Ja |
| Ansluten effekt: | 193 W |
| Frys - Antal hyllor: | 3 |
| Fryskapacitet netto.: | 142 l |
| Funktion för snabbinfrysning: | Ja |
| Kylkapacitet netto: | 445 l |
| Färska zon fack: | Ja |
| Bredd med öppen dörr: | 1535 mm |
| Frostfri (frys): | Ja |
| Antal löstagbara hyllor: | 3 |
| Innerbelysning, frys: | Ja |
| Antal dörrfack, frys: | 2 |
kylskåp Smeg Manualer
31 Mars 2026
29 Mars 2026
16 Februari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
kylskåp Manualer
Nyaste kylskåp Manualer
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026