Smeg FQ55FXE Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg FQ55FXE (29 sidor) i kategorin kylskåp. Guiden har ansetts hjälpsam av 5 personer och har ett genomsnittsbetyg på 5.0 stjärnor baserat på 5 recensioner. Har du en fråga om Smeg FQ55FXE eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | kylskåp |
| Modell: | FQ55FXE |
| Inbyggd display: | Ja |
| Bredd: | 840 mm |
| Djup: | 790 mm |
| Höjd: | 1825 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 458 kWh |
| Ismaskin: | Nej |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A+ |
| Fryskapacitet: | 5 kg/24h |
| Frysläge: | Bottom-placerade |
| antal stjärnor: | 4* |
| Temperaturlarm: | Ja |
| Flaskställ: | Ja |
| Termostat: | Ja |
| Produktdesign: | Franska dörrar |
| Produktens färg: | Rostfritt stål |
| Kontrolltyp: | Röra |
| Lagringstid vid strömavbrott: | 22 h |
| Lamptyp: | LED |
| Material, hölje: | Rostfritt stål |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Total kapacitet netto: | 550 l |
| Ljudnivå Lc IEC: | 40 dB |
| Klimatkategori: | SN-T |
| Frostfri (kyl): | Ja |
| Äggfack: | Ja |
| Ansluten effekt: | 200 W |
| Inbyggd lampa: | Ja |
| Frys - Antal hyllor: | 2 |
| Fryskapacitet netto.: | 154 l |
| Fryskapacitet brutto: | - l |
| Frysfritt system: | Ja |
| Funktion för snabbinfrysning: | Ja |
| Total kapacitet, brutto: | 600 l |
| Kylkapacitet brutto: | - l |
| Kylkapacitet netto: | 396 l |
| Färska zon fack: | Ja |
| Vattenberedare: | Nej |
| Frostfri (frys): | Ja |
| Iskrossning: | Nej |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg FQ55FXE ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
kylskåp Smeg Manualer
31 Mars 2026
29 Mars 2026
16 Februari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
kylskåp Manualer
Nyaste kylskåp Manualer
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026